Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co to za gatunek drzewka?
Autor Wiadomość
shadowkg
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-13, 20:54   Co to za gatunek drzewka?

Witam.
Zgodnie z przeznaczeniem tego działu zgłaszam się do Was z prośbą o pomoc przy określeniu gatunku mojego drzewka bonsai. :-)

Jest to na pewno ficus i mam pewne podejrzenia co do konkretnego gatunku: Ficus Retusa (chyba odpada, bo ma zbyt drobne listki i mniej wydajny pień) lub Ficus Microcarpa.
Ale tutaj rodzi się problem. Przeglądając rożne fora zauważyłem, że parę osób traktuje retuse i microcarpe jako jeden i ten sam gatunek rośliny. Ponadto na etykietce, która była dołączona do drzewka pisze "Ficus Ginseng", co jak się dowiedziałem jest formą/ odmianą hodowli drzewek (coś z korzeniem żen-szenia) Wyczytałem też, że Ficus Microcarpa nie jest drzewkiem bonsai więc od razu spytam- czy moja roślinka jest bonsai?
Jak widać sporo rożnych opinii, zdań i człowiek sam już nie wie coś myśleć na ten temat.
Dlatego właśnie zgłaszam się do Was z prośbą o pomoc i liczę, że takową otrzymam.

A oto i zdjęcia: http://pokazywarka.pl/q9juyn/
Fotki są niestety dosyć słabej jakości, bo robione telefonem komórkowym, ale mam nadzieje, że to co powinno być widoczne takowym będzie.
Dodam, że przedostatnie zdjęcie jest widokiem liścia z dołu. :-D

Z góry serdecznie dziękuje za pomoc. ;-)
 
 
Delete
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-13, 23:13   

Mi się zdaje, że to jest Fikus retusa :-)
Ostatnio zmieniony przez Delete 2010-03-13, 23:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
shadowkg
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-13, 23:18   

Dzięki serdeczne, nie spodziewałem się, że pierwszą sugestie otrzymam już dzisiaj. :-P

Dla pewności poproszę jeszcze parę osób o wypowiedź i sprecyzowanie gatunku mojego drzewka- zawsze lepiej jeśli kilku ludzi wyrazi swoją opinie i ew. potwierdzi przypuszczenia innych.
 
 
Herpestes 


Pomógł: 12 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Mar 2008
Skąd: Stare Juchy
Wysłany: 2010-03-14, 07:53   

Na 100% ficus,wpisz na forum w wyszukiwarce "marchewa".
 
 
shadowkg
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-14, 10:34   

Że Ficus na 100% to sam też wiedziałem. :-P
Tylko z tą "marchewą" rodzi się kolejne pytanie- czy jest to to samo co Ficus Retusa?
Poza tym znalazłem parę zdjęć na których widać, że te całe "marchewy" mają znacznie ciemniejszy pień i raczej nie podobny do kory drzewa...
Takie informacje znalazłem tutaj na forum i chciałbym żeby ktoś doświadczony mógł to potwierdzić. :-)
Ostatnio zmieniony przez shadowkg 2010-03-14, 10:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
t4ras 
Karol Tarasiuk


Pomógł: 15 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Kwi 2009
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2010-03-14, 13:34   

tak! marchewa to to samo co retus.
 
 
 
shadowkg
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-14, 19:30   

Ok, dzięki serdeczne za pomoc i oczywiście wszystkim daje po "pomógł"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group