Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak w zimę opiekować się fikusem retusa?
Autor Wiadomość
Minimonka
[Usunięty]

  Wysłany: 2008-09-29, 17:20   Jak w zimę opiekować się fikusem retusa?

Witam :mrgreen:
Co prawda to prawda, ale ja niestety prawie nic nie wiem o bonsai. :-( Mam parę pytań:
1. Jak jest najlepsze miejsce na zimę (balkon,pokój...)?
2.Czy dobry jest to pomysł żeby włożyć roślinę do pudła z trocinami? A jeśli tak, to kiedy najlepiej to zrobić?
3. Mój ficus gubi liście to oczywiste na zimę (tak samo jak normalne drzewa)?
:help: Pomóżcie plis :help:
Ostatnio zmieniony przez Minimonka 2008-09-29, 17:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sverting
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-29, 18:57   

Fikus powinien być w domu przez zimę. Nie tracą liści, gdyż w ich środowisku nie jest to konieczne i nie wykształciły sobie takiego mechanizmu zimującego. Jeśli gubi liście, to poszukaj na forum innych tematów. Jeśli znajdziesz symptomy u innych, które wyglądają jak te u Ciebie, ot będziesz wiedzieć co zrobić. Najlepiej by było wrzucić zdjęcia drzewka i liści.
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-09-29, 20:07   

dadam tylko ze powinien stac na parapecie w domu , najlepiej parapet poludniowy . fikusy w swoim normalnym , natyralnym klimacie o tej porze roku maja pore sucha wiec uwazaj z podlewanie , latwo jest teraz przelac ten gatunek jak i kazdy inny.
 
 
 
Minimonka
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-30, 16:42   

ok, dzięki ale podlewanie, dobrze jest włożyć doniczkę do pojemnika z wodą tak aby się "napełniła" a potem szybko wylać wodę? Wydaje mi się że właśnie w podlewaniu tkwi mój problem żółtych liści (tak mi się wydaje po przeczytaniu paru tematów). Na razie nie mogę zrobić fotek bo siostra zabrała aparat :(
 
 
Rob 
Grzegorz Matusiak

Pomógł: 30 razy
Wiek: 37
Dołączył: 27 Kwi 2007
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2008-09-30, 18:42   

Po włożeniu do wody - tak żeby cała donica była zanużona, czekasz aż z podłoża przestaną wydobywać się pęcherzyki powietrza, wyciągasz donice, czekasz aż troche obcieknie i to wszystko ;-)

Podlewanie tą metodą powoduje dokładnie nawodnienie całego podłoża i dlatego wystarcza na znacznie dłużej niz przy podlewaniu tradycyjnie. Pozatym każdego dnia jest coraz mniej światła, wiec rośliny nie potrzebują aż tyle wody.
_________________
Grzegorz M.
http://bonsaibielsko.blogspot.com/
 
 
 
Minimonka
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-30, 21:44   

dobrze, zrobiłam to ale nie było pęcherzyków powietrza :-( odczekałam chwilę, a potem zrobiłam jak kazałeś...
Ale na zimę trzeba coś zrobić szczególnego z fikusem retusa?
 
 
Rob 
Grzegorz Matusiak

Pomógł: 30 razy
Wiek: 37
Dołączył: 27 Kwi 2007
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2008-09-30, 21:51   

Parapet, tak jak pisał Paweł najlepiej południowy żeby miał jak najwięcej światła, dbanie o odpowiednią wilgotność bo zapewne pomieszczenie w zimie będzie dogrzewane. Do wiosny raczej wstrzymać się z nawożeniem. Tyle ;-)
_________________
Grzegorz M.
http://bonsaibielsko.blogspot.com/
 
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-10-01, 11:12   

poczytaj o tacy z keramzytem . jest to chyba najlepszy amatorski sposob podnoszenia wilgotnosci powietrza wokol drzewka .
 
 
 
Krzysiek1995
[Usunięty]

  Wysłany: 2010-02-23, 06:44   

Ja może się wtrące z pytaniem.
Też Mam Retusa ale trzymam go na płnocy jak na obrazku :
bo przeczytalem że ten rodzaj lubi pół cień.(Dlatego zdecydowałem się kupić zeby u mnie w pokoju stał ;) ) A więc mam go Przenieść do drugiego pokoju żeby światła więcej miał? I jak go podlewać lub zraszać ?
 
 
smyko8 
8

Pomógł: 4 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Sie 2009
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 2010-03-02, 21:15   

ja mam 2 retusy od strony południowej praktycznie cały dzień mają słońce i żyją bardzo dobrze :) jeśli będą ci liście usychały znaczyć to będzie ze ma za mało światła
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group