Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje nowe drzewko :)
Autor Wiadomość
Narcyz112
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-24, 09:04   

Ee mam go od poniedziałku i od wczoraj rano listki niektóre żółkną . To z winy aklimatyzacji ? jeśli tak to kiedy to minie ?
 
 
dextrosse 
Jan Nowakowski


Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 04 Sty 2010
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2010-02-24, 09:30   

To Aklimatyzacja, musisz odczekac kilka tygodni zanim drzewko przyzwyczai sie do nowych warunków, moze w tym czasie kilka listkow zrzucic wiec nie przejmuj sie
 
 
 
Narcyz112
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-24, 09:33   

Dzień po zakupie byłem w biedronce zobaczyć czy coś jeszcze jest. Wiecie co ujrzałem ? około 30 drzewek . wszystkie schorowane , żółte , obeschnięte .... Dobrze, że poszedłem dzień wcześniej zaraz po otwarciu. Były one ułożone centralnie pod wentylatorem z którego buchało gorące powietrze ... nawet mi było duszno do tego stopnia , że czapkę zdjąłem
Ostatnio zmieniony przez Narcyz112 2010-02-24, 09:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2010-02-24, 10:47   

to masz 20 dychy w plecy
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
Narcyz112
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-24, 11:48   

slowikp,
czemu ? poprostu tamte miały złe warunki
 
 
Narcyz112
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-25, 12:46   

Nowe zdjęcia :








Stoi w tym oknie po lewej



Zraszam liscie , pień i korzenie raz dziennie psikadłem wklejonym wyżej
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2010-02-26, 06:31   

Jak na biedronkę to fajne drzewko. U mnie takie się nie trafiają.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
Mexyk
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-03, 16:42   

Witam jestem nowy i od razu mam problem niestety :-/ tak jak inni w tym temacie kupilem 2 drzewka w biedronce z tego co poczytalem to carmona drobnolistna (charakterystyczne liscie) drzewka w biedronkach pojawily sie od poniedzialku pierwsze kupilem we wtorek i wszysto z nim okey ale drugie kupione niestety juz w sobote od poniedzialku gubi liscie na potege :-? co zrobic pomocy!! oba stoja w jasnym pokoju ale nie na oknie bo boje sie ze beda mialy za cieplo bo pod parapetami sa kaloryfery czy moze jednak ustawic na oknie?? mam do wyboru okno zachodnie i poludniowe. z gory dzieki za pomoc:) prosze szybko bo w koncu padnie :-/
 
 
cin160
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-03, 17:28   

Mexyk ja też zakupiłem drzewko w biedronce Karmone drobnolistną (dokładnie w czwartek) liście opadają na potęgę. Jednak zauważyłem iż pojawiły się nowe :)
Dlatego myślę, że jak tu inni piszą na forum jest to kwestia aklimatyzacji (czyli dostosowania się drzewka do nowych warunków). :-)
 
 
Mexyk
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-03, 17:41   

no zobaczymy co z tego bedzie:/ a moglby mi ktos napisac jak z miejscem co opisalem wczesniej??:)
 
 
Delete
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-04, 19:30   

Ja również kupiłem w biedronce bonsai. Jakoś to było 22 lutego.


Też zrzuciło dużo liści, ale już widać, że wypuszcza nowe. Trzymam je narazie na biurku od strony wschodniej, spryskuję destylką i podlewam przez podsiąkanie co jakieś dwa dni. Mam mały problem z ziemiórkami, ale rosiczki sobie z nimi poradzą. :-)
 
 
Mexyk
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-04, 23:04   

No ja tez juz zauwazylem ze sa nowe zielone listki:) na szczescie:) ale jak myslicie okno wschodnie czy poludniowe?? i czy bliskosc grzejnikow pod parapetem nie zaszkodzi??:) i jak najlepiej podlewac?? poprzez zanurzanie ( jaki czas??) czy prosto do doniczki?? Sory za takie pytania ale zielony jestem z tym tematem a od zawsze chcialem miec bonsai i chce zeby mialo jak najlepiej;) i dzieki za pomoc:)
Ostatnio zmieniony przez Mexyk 2010-03-04, 23:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
t4ras 
Karol Tarasiuk


Pomógł: 15 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Kwi 2009
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2010-03-05, 07:37   

Okno południowe, co do grzejników to pod drzewkiem postaw tace z keramzytem i bedzie dobrze, podlewanie: przez zanurzenie, podlewaj gdy wierzchnia warstwa przeschnie.
 
 
 
czarna_mamba
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-06, 08:54   

Delete napisał/a:


Też zrzuciło dużo liści, ale już widać, że wypuszcza nowe. Trzymam je narazie na biurku od strony wschodniej, spryskuję destylką i podlewam przez podsiąkanie co jakieś dwa dni. Mam mały problem z ziemiórkami, ale rosiczki sobie z nimi poradzą. :-)


Ziemiórki jeśli zostaną zwalczone dorosłe osobniki to ok, ale trzeba pamiętać, że ich larwy przeważnie siedzą w ziemi i potem przeobrażają się w dorosłe osobniki czyli latajace gdzieś w pobliżu rośliny muszki, tak więc problem nie lezy tylko w zwalczeniu dorosłych osobników ale także ich larw w ziemi. Bo problem będzie się powtarzał jesli nie dobije się też larw.
Ostatnio zmieniony przez czarna_mamba 2010-03-06, 08:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Delete
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-09, 20:04   

Wiem, wiem. Na larwy też mam sposób. Wsadzam doniczkę do pudełka po lodach, zalewam po brzegi wodą. Larwy wychodzą na wierzch i je zbieram pęsętą. Efekty już widać. Mniej larw, mniej muszek. :-D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group