Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Porządki + zasady obowiązujące w tym dziale
Autor Wiadomość
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-01-31, 20:15   Porządki + zasady obowiązujące w tym dziale

Dział "jaki to gatunek" został "odchudzony" o archiwalne tematy, które miały małą wartość dla użytkowników forum. Te które zostały, moim zdaniem mogą przydać się forumowiczom, którzy w przyszłości będą chcieli zidentyfikować swój gatunek. Dla ułatwienia szukania, obok tytułów dopisałem nazwy gatunku o który autor pyta w danym wątku.

Przy okazji chciałem przypomnieć jak powinien wyglądać wątek w tym dziale by miał jakąkolwiek wartość na przyszłość:

1. pytanie o gatunek bez zdjęcia lub ze zdjęciem na którym praktycznie nic nie widać (jakość) nie ma sensu - watek jest usuwany
2. w jednym wątku pytamy o jeden gatunek - pytania o wiele roślin sprawiają, że z wątku robi się jeden wielki bałagan i traci wartość.
3. dział jak sama nazwa wskazuje służy do rozpoznawania gatunku, nie dyskutujemy tu o przycinaniu, przesadzaniu itp. - do tego są inne działy.
4. jeśli nie masz pojęcia jaki to gatunek (jesteś zupełnie zielony w tym temacie) - nie pisz nic. Uwierzcie mi, tak będzie lepiej.

Proszę Was abyście dostosowali się do powyższych punktów, dzięki temu ten dział będzie miał sens.

Z góry dziękuję !!
Ostatnio zmieniony przez szef 2010-01-31, 20:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2010-02-01, 12:15   

szefie to nie do spełnienia, jak bym był mod to bym wywalił połowę postów. Drzewko kupują bo ładne, i koniec, a potem ratujcie. To tak jak szesnastkolatki było przyjemnie, a potem ciąża RATUJCIE.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-02-01, 13:25   

Domyślam się, że autorów takich postów nie ubędzie. Powyższe wskazówki sa raczej dla stałych bywalców. Jeśli na nie będzie reakcji forumowiczów na bezsensowne watki, to autor sie zniechęci i nie będzie produkował kolejnych. a mod zrobi swoje usuwając dany temat. Pozostawiłem sporo tematów w tym dziale, bo wierzę, ze jednak część "nowych" zajrzy do nich szukając swojego gatunku. Szczególnie, że dopisane do tematów nazwy gatunków bedą pomocne - czesto forumowicze szukaja jedn=ynie potwierdzenia swoich podejrzen
.
Ostatnio ktos pisał o likwidacji tego działu. Wydaje mi się, pytania o gatunek beda sie zawsze pojawiały, wiec nie chce go usuwać. Za to jest kilka innych działów, które beda likwidowane, ponieważ zastapione są (lub bedą) konkretnymi artykułami.
 
 
SirDejw 
Dawid Markiewicz


Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2010-02-01, 14:25   

Czyli jak ktoś będzie pytał o fikusa to piszemy delate topic i finito?

A nie lepiej stworzyć jeden wątek (pytanie-odpowiedź, pytanie-odpowiedz, pytanie ...) prócz tych które już istnieją. Będzie mniej pracy dla modów.
_________________
http://dawidmarkiewicz.blogspot.com/
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-02-01, 16:00   

Myślę, że jeśli ktoś zapyta, wstawi dobre zdjęcie, wszystko tak jak trzeba, to nie zaszkodzi odpowiedzieć. Takie wątki jednak będą po jakimś czasie wywalane, bo np. o ficusach w tym dziale mamy wystarczająco dużo przykładowych tematów.

Jeden wątek to chyba nie najlepszy pomysł, to będzie smietnik nie wątek, szczególnie gdy jednocześnie kilku forumowiczów będzie odpowiadało na różne pytania.
 
 
bogdan 49 
bogdan 49

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lis 2008
Skąd: gostyn
Wysłany: 2010-02-01, 17:10   pytania iodpowiedzi

pytania związane z tym co to za gatunek były są i będą.na nic się zda pisanie regulamin forum oraz zakazów takich czy innych.proszę sobie wyobrażić że ja wielokrotnie obserwóje jak ludzie kupują bonsai w marketach . zachwycają sie tymi drzewkami nie wiedząc w co sie pakują, a pożniej to juz wiecie... i jeszcze jedno bez względu na to ile tch drzewek jest wszystkie schodzą..a tak na marginesie to nawet te marketowce mają cos w sobie.. :-D
 
 
kk89 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Maj 2009
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2010-02-02, 10:25   

Mądry pomysł z tymi zasadami dodawania co to za gatunek. I za stawania mnie pewna rzecz dlaczego te osoby co dają temat nie sprawdzają wyszukiwarce i na opisach gatunków co mają. Bo często patrzyłem na tematy tym dziale i okazało się że często powtarzają. Jak by te osoby nie umiały poszukać sobie swojego gatunku. I dlatego powinno być zanim założyć temat zobacz opis swojego gatunku. I tam był by zdjęcie i opis danego gatunku. I linki z związane z dbaniem o ten gatunek.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group