Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsze bonsai
Autor Wiadomość
secio 
Piotr Nowak

Pomógł: 39 razy
Dołączył: 10 Kwi 2009
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-01-27, 14:57   

W sumie możesz je zasadzić w płaskiej donicy.
 
 
 
lukipela 
Paweł F.

Pomógł: 59 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: lublin
Wysłany: 2010-01-27, 17:26   

Oczywiście możesz zrobić lasek,ale żeby lasek wyglądał interesująco,powinien raczej rosnąć w czymś na kształt tacy lub kamiennej płyty,a nie doniczki.Trudno znaleźć tak dużą doniczkę żeby można było zrobić lasek z5-7drzewek.Zwłaszcza że nie powinny być ciasno stłoczone bo wtedy to nie będzie las tylko kępa krzaków.Tyle że jak posadzisz je na tacy,to trudno będzie je podlewać i ogólnie utrzymać przy życiu,zwłaszcza że nie masz jeszcze doświadczenia z bonsai.
http://pl.wikipedia.org/w...=20060720202011
Poza tym jeśli kupisz rośliny rosnące w zwykłych doniczkach to ciężko będzie je posadzić do płaskiej donicy bez przygotowania bryły korzeniowej.

A co do łączenia kilku roślin to tylko przestrzegam żeby nie przyszło Ci do głowy zaplatanie ich w warkocz bo jest to dość często popełniany błąd ;-)
 
 
 
Sandomierzanka
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-27, 20:21   

Nie, nie zamierzam zaplatać warkocza, czytałam o tym. To może podam wymiary obu doniczek, w które zaplanowałam na przyszłość umieścić drzewka. Była ku temu okazja, nie kierował mną pośpiech. :-P

1) 12x18 wys. 6 [cm]

2) 35x35 wys. 5 [cm]

Jeżeli ktoś spotkał się z takimi doniczkami - od razu mówię, że otworki wywiercę, bo nie mają, a na paragonie było napisane "doniczka bonsai" :evil:
Zdam się na Wasze rady, poprowadzę historię obu drzewek, mam nadzieję, że dam radę. Oczywiście mumia będzie na początku w większej doniczce, mama tylko musi znaleźć. A sadzonki będą już niedługo. :jupi:
Poszukam o tej bryle korzeniowej, bo jeszcze się z tym nie spotkałam, widać jeszcze czeka mnie sporo czytania...
Ostatnio zmieniony przez Sandomierzanka 2010-01-27, 20:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group