Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ratowanie drzewka
Autor Wiadomość
nóżka
[Usunięty]

  Wysłany: 2009-09-29, 21:51   Ratowanie drzewka

Witam, wszystkich jest to mój pierwszy post i przede wszystkim przypadkowo trafiłem wczoraj na tą strone. Znajomy wyjeżdzał i powiedział zebym wzią jego drzewko. Zobaczyłęm i powiedziałem ze do wyrzucenia a on że moze coś z niego będzie. Nigdy nie miałem styczności z drzewkiem bonsai i się tym nie interesował ale postanowiłem sobie że postaram się je odregenerować i będe miał swoje drzewko bonsa Powiedział mi że jes to " Ligustr". Chciałem się dowiedzieć czy jest jakaś szansa czy warto próbować a może poprostu kupić nowe. Zamieszczam kilka zdjęc na których widać pień, całe drzewko po prawej stronie nową zieloną gałązke z małymi listkami noi dopatrzyłęm się nawet pączków to może nie wszystko stracone? Przepraszam za jakość fotek i wykonanie ale to nie jest teraz ważne. Jak uda mi się uzyskać dobre wyniki w chodowaniu wtedy zamieszcze zdjęcia takie jak należy. Jakimi sposobami je podlewać czy korzystać od razu z nowozu a może odczekać. Prosze o jakieś rady podpowiedzic

Pozdrawiam

DSCN3885.jpg
Plik ściągnięto 2711 raz(y) 63,97 KB

DSCN3886.jpg
Jedyny wiekszy listek pozostałe 8 opadło mi w samochodzie jak je przewoziłem ale były juz takie żółtawe.
Plik ściągnięto 2711 raz(y) 58,33 KB

DSCN3903.jpg
starałem sie tu pokazac te nowe pączki
Plik ściągnięto 2711 raz(y) 80,27 KB

DSCN3898.jpg
Plik ściągnięto 2711 raz(y) 85,03 KB

DSCN3896.jpg
Plik ściągnięto 2711 raz(y) 114,92 KB

DSCN3893.jpg
Plik ściągnięto 2711 raz(y) 66,47 KB

Ostatnio zmieniony przez nóżka 2009-09-30, 15:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ratkes
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-02, 16:24   

Drzewko widać już się regeneruje ale jak nie przestaniesz go zalewać wodą to Ci padnie. Ze zdjęć widać że gleba jest strasznie mokra. Podlewa się dopiero jak ziemia lekko przesycha. Jeśli chodzi o nawóz to odczekaj aż drzewko się przyjmie (ok 2 tyg) i kup płynny nazów do bonsai. Powodzenia
 
 
SirDejw 
Dawid Markiewicz


Pomógł: 25 razy
Wiek: 36
Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2009-10-02, 17:01   

Ja bym jeszcze poczekał z tym nawozem. Podlewaj regularnie ale mniej (np. co 2,3dni), najlepiej jak zauważysz ze gleba troszkę przeschła. Drzewko z tego co widzę ma sporo młodych pąków. Poczekaj aż zrobi się zielone a dopiero kiedy jego sytuacja bedzie stabilna zacznij nawozic.

Kiedy bedzie w dobrej formie bedzie można sprzatnać ten bałagan na pieńku :P
_________________
http://dawidmarkiewicz.blogspot.com/
 
 
SirDejw 
Dawid Markiewicz


Pomógł: 25 razy
Wiek: 36
Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2009-10-02, 17:07   

Rozważ przesadzenie na wiosnę i czytaj czytaj i jeszcze raz czytaj. Na pewno zdziwisz sie jak szybko zrozumiesz swoje drzewko.

MOD: Edytujemy posty a nie piszemy jeden pod drugim
_________________
http://dawidmarkiewicz.blogspot.com/
Ostatnio zmieniony przez Łukasz Czarnecki 2009-10-03, 12:43, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
nóżka
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-02, 19:38   

dzięki wielkie za odpowiedz, podlałem je 3 dni temu i podleje dziś ponieważ ziemia była cały czas mokra. Właśnie myślałem o przesadzeniu na wiosne bo to drzewko z MAKRO podobno i ziemia jest bardzo zbita.
Ostatnio zmieniony przez nóżka 2009-10-02, 19:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nóżka
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-02, 19:39   

A o co chodziło dokładnie z tym bałaganem na pieńku :-)

MOD: Ty również proszę edytuj posty.
Ostatnio zmieniony przez Łukasz Czarnecki 2009-10-03, 12:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group