Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Historia drzewka: Juniperus - Jałowiec o imieniu "PERKO
Autor Wiadomość
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2006-10-13, 22:34   Historia drzewka: Juniperus - Jałowiec o imieniu "PERKO

To jest historia mojego "PERKOZA". Nie wpisuj tutaj swoich komentarzy. Jeśli masz uwagi, pytania lub chcesz skomentować to przejdź do wątku
"Komentarze: Jałowiec o imieniu "PERKOZ" "
==========================================================


Witam
Tym razem przedstawiam wam mojego jałowca , który miał swoją "premierę " , a właściwie chrzest na wystawie we Wrocławiu(wrzesień 2006r.)jego robocza nazwa to "Pijący smok ", niektórzy z was znają tę roślinę z forum PAB-u , a więc nie będę już wiele pisał , dodam jeszcze tyko że bonsai zmienia się i wciąż dąży do doskonałości , jednak czy ją osiągnie :?: to już zależy wyłącznie od nas samych :roll:
Jeszcze jedno , fota nr 4 "drutowanie zakończone" pokazuje roślinę w takim stanie w jakim była na wystawie , po niej , wysłuchawszy uwag kolegów dokonałem pewnych , drobnych korekt , rzeczywiście nie wszystko da się zauważyć samemu , zwracam uwagę na takie główne szczegóły jak korona (czapa zamiast szpicu) , oraz przesunięcie masy zielonej lekko w tył , aby uwydatnić (pokazać ) to co się dzieje w środkowej części rośliny (jiny wewnątrz korony).Te pasiaki na pniu znikną dopiero po rozbudowaniu się górnej części korony , tak aby mogła uzupełnić ubytek 4-ech gałązek , które będe przy tym zabiegu zmuszony usunąć
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
Ostatnio zmieniony przez Jacek Grzelak 2008-09-17, 23:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-09-13, 21:49   

Jałowczyk nieco sie zagęścił , no i jeszcze było kilka minimalnych korekt w budowie rośliny , obecnie jestem w trakcie rozdrutowywania go po ponad roku w drutach , robię to nieco na raty gdyż inne obowiązki zabierają mi więcej czasu
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2009-06-29, 12:18   

Zamykam temat , SPRZEDANY :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group