Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sosny dwuigłowe
Autor Wiadomość
carol1 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Skąd: Knurów
Wysłany: 2009-05-17, 20:12   Sosny dwuigłowe

Cześć wam, chciałem zadać pytanie, które mam nadzieje rozwieje moje wątpliwości. Mam sosnę kosodrzewinę i sosnę czarną, czyli sosny dwuigłowe jak przeczytałem. Jednak informacje dotyczące zabiegów na tych drzewach nie są jednolite. Jedni twierdzą, że trzeba zostawić jedną świeczkę, potem trzeba wyciąć całą świeczkę, gdy urośnie, wtedy pojawią się pąki, zostawia się dwa, one wyrastają i co roku to samo. Inni twierdzą, że zostawia się 2 świeczki, które się skraca i tak tworzy się nowe rozgałęzienia. Natomiast jeszcze inni uważają, że trzeba zostawić jedną świeczkę, potem ją skrócić, gdy pojawią się igły całą wyciąć, potem selekcja nowych pąków i tak co roku. Pewnie nie jedna osoba ma jakąś sosnę w kolekcji, więc pytam co tak na prawdę robić? Co pomniejsza igły i daje dobre efekty?
 
 
Ad0
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-17, 21:43   

Witam.
Z tego co mi wiadomo igły pomniejsza pełne słońce i słabsze nawożenie, podlewanie

A do innych pytań przyłączam się
Tak samo jak nie którzy twierdzą że powinno świeczki przycinać nożyczkami i to daje efekt tego że pobudza się pąki te zapasowe jeszcze inni żeby nie używać nożyczek tylko palcami, a tu znowu opinia że to nie powoduje powstania nowych pąków tylko nie przyrasta na długości i też proszę o odp
 
 
carol1 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Skąd: Knurów
Wysłany: 2009-05-19, 00:15   

Ad0 napisał/a:
Z tego co mi wiadomo igły pomniejsza pełne słońce i słabsze nawożenie, podlewanie


Raczej nie, sosna lubi pełne słońce i lekkie przesuszanie. Gdybyś miał racje to igły mojej sosny byłyby mniejsze, a są ogromne :) Prosze jeszcze raz bardziej doświadczone osoby o pomoc.
 
 
Ad0
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-19, 11:10   

Pełne słońce nie wiem na pewno ale na pewno słabsze nawożenie i podlewanie... czytałem...

P.S
Logicznie myśląc gdy roślina ma za mało słońca wypuszcza większe liście/igły żeby dostało sie więcej światła promieni słonecznych
Ostatnio zmieniony przez Ad0 2009-05-19, 11:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
carol1 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Skąd: Knurów
Wysłany: 2009-05-20, 17:50   

Ad0 napisał/a:
Logicznie myśląc gdy roślina ma za mało słońca wypuszcza większe liście/igły


Masz jakieś drzewko prawda? albo rośliny. Czy liście na dole i na górze rośliny są inne? U mnie nie. Jak jest za mało słońca to są międzywęźla dłuższe. Dalej czekam na porady doświadczonych hodowców....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group