Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: armin
2012-12-02, 22:08
Warsztaty Bonsai Grupy w Palmiarni Łódzkiej - 22 marca 2009
Autor Wiadomość
kiszkoff
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-25, 19:12   

Zamek już naprawiony, a radio się kupi ;-)
Pora roku taka nijaka, na wożenie roślin, a azalia fakt trochę na próbę była. Chciałem zobaczyć, czy ja aż taka niemota jestem, czy faktycznie nie ze wszystkiego można bonsai zrobić?! Mam nadzieję, że azalia przeżyje, a za parę lat, kto wie? :lol:
Trochę pokory nabrałem, trochę zmienia mi się podejście do niektórych spraw np. podłoże, doniczka.
Następnym razem zabiorę platana. Wiem, że nie jest to gatunek polecany na bonsai ze względu na spore liście, ale mi się podoba, i będę walczył do końca :lol:
Co do buczka, bardzo fajny. Trochę jeszcze gałęzie za cienkie (moja opinia), no i ja bym jeszcze poprawił to miejsce cięcia, nie jest zbyt wypukłe? Ale to tylko moje zdanie.
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2009-03-25, 19:50   

miejsce ciecia bedzie jeszcze wybrane ale to czas pokaze < bo Jacek na ostatniej wystawie w lodzi wykupil wszystkie frezy > :-x a galazki ro byly roczne przyrosty to wiec maja prawo byc cienkie . ale w tym roku papu i jeszcze raz papu .
 
 
 
kiszkoff
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-25, 20:59   

hmm?! Czyli może nie jestem takim ignorantem jak mi się wydawało po tych warsztatach :lol: W samozachwyt na razie nie popadnę, dużo pracy przed mną.
Trochę na uboczu żyję, nie za bardzo jest z kim wymieniać doświadczenia.
No, chyba że odnośnie drzew owocowych :lol: to u nas raj! :lol:
Jak będą następne warsztaty to przyjadę później, mniej ludzi chyba było? Przywiozę tego platana, bo zastanawiam się nad nim, a może coś z niego będzie co można ludziom pokazać. Następne kroki zawsze warto przedyskutować z kimś w temacie, bo zepsuć zawsze można.
Pozdrawiam.
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2009-03-25, 21:25   

przyjezdzaj kiedy tylko beda warsztaty i nastepnym razem wjedz na teren palmiarnii . zawsze warto wpasc wczesniej i zajac dobre miejsce . na poczatku zawsze jest duzo ciekawskich ludzi ktorzy pytaja a co to a dlaczego ale tak przez jakas godzine moze dwie . wiadomo niedziela 14 ojadek itp. jak bym mial gdzie to bym sobie jakas jablon wykopal , bo bardzo mi sie podobaja zwlaszcza podczas kwitnienia . bylo tez wielu podzczas trwania warsztatow wspanialych ogrodnikow ktorzy znaja odpowiec prawie na kazdepytanie zwiazane z chodowla danego gatonku
 
 
 
kiszkoff
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-25, 21:36   

Jak znajdę jakąś fajną jabłonkę, to Ci przytargam, nie wiem czy akurat będzie kwitła :lol:
Jak będzie czas to jeszcze się skontaktuję z tym wjazdem na palmiarnię, bo bez tego to moja żona za Chiny ludowe nie pojedzie do Łodzi, a tak bez radia to kto będzie w czasie drogi nadawał???? :mrgreen:
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2009-03-25, 22:03   

to daj Jej krzaka niech drotuje to bedzie cicho :mrgreen:
 
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-03-25, 23:20   

Jak moja nadaje, to jej mówię, że zrobię jej formowanie włosów za pomocą cięcia i drutowania :mrgreen:
 
 
kiszkoff
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-26, 19:05   

Nie, nic nie można powiedzieć, po wizycie na tych warsztatach, moja żona powiedziała:"też chcę mieć jakieś drzewko, ale takie żeby kwitło, np. wisienkę":shock: . Czyli jest poprawa od kwiatków różnego rodzaju do konkretnego zajęcia! :brawo: Teraz tylko nie zniechęcać!
 
 
viopola 
wiola p.

Pomogła: 3 razy
Wiek: 57
Dołączyła: 13 Lut 2009
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 2009-03-26, 19:16   

ojjjjjjjjjj , panowie
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-03-26, 19:37   

:cry: :oops: 8-) :-| :drunk:
 
 
viopola 
wiola p.

Pomogła: 3 razy
Wiek: 57
Dołączyła: 13 Lut 2009
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 2009-03-26, 21:01   

no, tak lepiej ;-)
Ostatnio zmieniony przez viopola 2009-03-26, 21:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group