Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: armin
2012-12-02, 22:08
"Czeska Wystawa Bonsai i Suiseki CBA" - relacja
Autor Wiadomość
krzysiek_custo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-23, 23:46   "Czeska Wystawa Bonsai i Suiseki CBA" - relacja

W dniach 20-21.09.08 w miejscowości Uherskie Hradiste odbyła się czeska wystawa drzewek bonsai a także obok oddzielna zaprezentowana przez studio Isabella. Podczas pierwszego jak i drugiego dnia wystawy odbyły się pokazy formowania a także gala w sobotę, na krórej zostały wręczone wyróżnienia. O ile sobie dobrze przypominam było ich 10 i jedna nagroda dla Josefa Walucha z Czech, u którego mieliśmy okazję być w niedzielę. Jeżeli coś pomyliłem to proszę o korektę, ale wydaje mi się, że 2 lub 3 wyróżnienia dostał pan Włodzimierz Pietraszko i 1 Piotr Czerniachowski. To tyle jeżeli chodzi o wkład Polski.
Ponieważ nie udało nam się dotrzeć na pierwszy dzień pokazów mogliśmy jedynie obejrzeć materiał, który porażał swoją formą i moim zdaniem było to jedno z najładniejszych drzewek wystawy. W dniu drugim 3 bonsaistów miało okazję prezentować swoje umiejętności, 2 osoby z Czech i Polak P.Czerniachowski. Duże wrażenie zrobił na mnie odmienny charakter drzewek. Z lewej strony Czech odrywał linię życia od martwego drewna i tworzył drzewko z przewagą jinów i shari. Po środku Czeszka prezentowała bardzo dziewczęcy styl i delikatne a zarazem bardzo sympatyczne drzewka. Po prawej stronie chłopaki z Polski utworzyli dramatyczny obraz sosny( o ile dobrze sobie przypominam) z kilkoma mocnymi jinami i ciekawym kształtem drzewa. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Ponieważ nie mogliśmy zostać do końca, drzewka w ostatecznej formie muszą zostać umieszczone przez kogoś kto dotrwał do finału.
Osobiście najbardziej podobała mi się oliwka, przy której sfotografowalismy całą naszą ekipę, jednak ogrom drzew, które były zaprezentowane a w szczególności te wystawione przez studio Isabella zrobiły na mnie również wielkie wrażenie. Wybrane najlepsze okazy przedstawiam poniżej.
Druga częścią naszej wyprawy była wizyta w ogrodzie Josefa Valucha i studia Isabella, gdzie nie mogłem sie napatrzeć na drzewka.Było ich tam tak dużo, że przez krótki czas pobytu nie udało mi się wszystkich zobaczyć. Również przedstawiam kilka fotek. Warto tutaj dodać kilka słów o yamadori sklepu. Ilość, jakość, forma oraz różnorodność powalają na kolana. Ceny dochodzą do kilku tysięcy euro a nawet więcej i są tego warte. Podejrzewam, że średnice niektórych pni przekraczały 30cm!!! Charakterystyczny wydał mi się kształt poskręcanych jałowcy chińskich sprowadzonych z zagranicy, które były bardzo charakterystyczne i zarazem piękne w swojej formie. Ogród jest wielki i dodatkowe zaplecze na yamadori jeszcze zwiększa wybór. Niestety ceny przytłaczają. Piękno krajobrazu stworzonego przez studio dodaje ogrodowi uroku i pozwala w pełni cieszyć się widokiem rozstawionych setek bonsai. Wydaje mi sie nawet, że wizyta w tym ogrodzie była bardziej widowiskowa niż wystawa, ale ponieważ można było zobaczyć wszystko wrażenia są podwójne.
Polecam wszystkim i dziękuję za zabawę, atmosferę oraz organizację panu Włodzimierzowi Pietraszko a także chłopakom z Wrocławia, Sieradza i Łodzi.
 
 
krzysiek_custo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-23, 23:49   

Kolejna część fotek tym razem z wystawy studia Isabella.
 
 
krzysiek_custo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-23, 23:53   

Ostatnia część z wizyty w ogrodzie studia Isabella
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2008-09-24, 07:47   

Patrząc na te foty to bym powiedział, ze byłeś w Japonii (gdyby nie te dachy europejskie). Świetna relacja.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
arek_wie 
arek_wie


Pomógł: 2 razy
Wiek: 57
Dołączył: 19 Paź 2007
Skąd: marciszów
Wysłany: 2008-09-25, 22:01   

skądś znam drzewo - drugie od góry
_________________
arek
 
 
 
ralf
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-26, 21:44   

Super fotki!!
Ps. Fanta jest sponsorem relacji??:))
Ostatnio zmieniony przez ralf 2008-09-26, 21:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-09-26, 23:51   

Tak pozamiatane! tylko zazdroscic!!:)
_________________
Pozdrawiam!
 
 
 
czerniachowski
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-14, 19:16   

witam :-) Spełniając prośbę kolegi o zamieszczenie finału demonstracji dodaje kilka fotek formowanej sosny
Pozdrawiam Piotr
 
 
Mnich 
Mariusz


Pomógł: 5 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Paź 2008
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2009-02-15, 17:52   

Niesamowite jak widze Takich Ludzi i takie fotki to chce mi sie żyć i uczyć by kiedyś ktoś powiedział "Niesamowine!!!"
_________________
Pozdrawiam Mnich!
Ostatnio zmieniony przez Mnich 2009-02-15, 17:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
krzysiek_custo
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-15, 19:40   

niesamowine lol
 
 
Mnich 
Mariusz


Pomógł: 5 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Paź 2008
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2009-02-15, 19:42   

:-P
_________________
Pozdrawiam Mnich!
 
 
Radolos
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-17, 16:20   

Robi wrażenie. Okazy są fantastyczne i faktycznie mają odmienny charakter. Np. sosna z szóstego zdjęcia od góry w trzecim poście Krzysia. Nie wiem czy nie wyglądałaby lepiej bez tego najdłuższego konaru, ale wtedy by nie przyciągała takiej uwagi. ;-)
Ostatnio zmieniony przez Radolos 2009-02-17, 16:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ola
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-17, 16:51   

piękne bonsai :-P
 
 
viopola 
wiola p.

Pomogła: 3 razy
Wiek: 57
Dołączyła: 13 Lut 2009
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 2009-02-17, 17:48   

jestem normalnie w szoku :-o jak patrzę na te drzewka - czy ja chociaż jedno takie wychoduję :-( , jaestem tu nowa - nie bardzo umiem sie poruszac po forum - moze ktos mnie nauczy :->
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2009-02-17, 19:52   

a moze by pan Piotr troche czwsciej odwiedzal nasze forum i pokazal jak maja wygladac Bonsai , jakies relacje z pokazow , z wycieczek . co pan na to :?:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group