Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Frezy!
Autor Wiadomość
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2009-01-27, 16:08   Frezy!

Mam pytanie odnosnie frezow! Czy ktos moze podac jakas strone z frezami, ktore nadaja sie do roznego rodzaju prac na drzewkach! Dluta sa fajne, ale chetnie bym sie pobawil w szczegoly na jinach itp. Z gory dzieki!
_________________
Pozdrawiam!
 
 
 
EnDiK 
Rafał Andrys


Pomógł: 24 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Sty 2008
Skąd: Piaski Woj.Lubelskie
Wysłany: 2009-01-27, 18:04   

poszukaj na allegro. Kiedyś widziałem spory zestaw frezów które się nadawały do prac na drzewkach.
 
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-01-27, 20:35   

Nie gniewaj się kristofer001. Moim zamiarem nie jest dogryzanie Ci, ale jak zwykle chęć pomocy. Nie wiem na jakim etapie jesteś, ale podejrzewam, że do zaawansowanych nie należysz. Stąd rada i prośba. Odpuść sobie frezowanie. Zostaw fotografie znanych drzewek i rysunki książkowe w spokoju, bo bawienie się w martwe wymaga naprawdę sporej wiedzy i umiejętności (nie tylko manualnych). Wszelkiego rodzaju techniki "podstarzajace" roślinę stosuje się dla podkreślenia pewnych cech, a nie jako sztuka dla sztuki. Frezowaniem możesz zrobić wiele zła, którego nie da się odwrócić.
 
 
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2009-01-27, 21:21   

Po pierwsze nie bede sie gniewal Armin, ale takie uwagi sie pisze na PW, a nie w temacie na ktore zadalem pytanie odnosnie frezow!!! Nie uwazam sie za osobe zaawansowana i dlugo nia nie bede poniewaz czlowiek uczy sie przez cale zycie! Wiec kiedy moge juz uwazac jesli bede zaawansowany w tworzeniu (tak to nazwijmy) drzewek Bonsai bo ja nie mam bladego pojecia!!
Odnosnie "pomocy rady i prozby" to mysle, ze chyba te slowa tu nie pasuja!!!
"Odpusc sobie frezowanie" pozwol mi zadecydowac kiedy powinienem pobawic sie frezami, a raczej zrobic to na mniej wartosciowych drzewkach niz na okazach, ktore w przyszlosci naprawde beda dla mnie cos ZNACZYC!!!
" Zostaw fotografie znanych drzewek" podaj przyklad czy chodzi Ci o awator, ktory sie wyswietla??
"rysunki książkowe w spokoju" naprawde nie wiem o co chodzi???
" bo bawienie się w martwe wymaga naprawdę sporej wiedzy i umiejętności (nie tylko manualnych)" jakas tam fantazje i wyobraznie tez posiadam i dlatego chce ja cwiczyc aby bylo jak najlepiej!!!

I mysle, ze to wystarczy jak narazie bo moglbym pisac duzo wiecej, ale w jakim celu zeby sie tlumaczyc???

Wiec nadal sie pytam o storny odnosnie frezow bo troche zeszlismy z tematu!!


Ah tak Endik zerkalem na allegro i byly tam frezy, ale niestety nie odpowiadaly mi wielkoscia itp. ale dzieki za zainteresowanie sie odnosnie tematu "frezy"
_________________
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez kristofer001 2009-01-31, 23:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-01-27, 22:51   

Podawałem już tą stronę, i chyba nie tylko ja, więc podam ją raz jeszcze: http://www.bonsai-shop.co...0981B5JI85FED5V

W Polsce tylko prywatnie dostaniesz, bo nie widziałem żeby ktoś się ogłaszał. Cena to od 30 PLN wzwyż.
_________________
 
 
keylan
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-27, 23:05   

poszukaj może w sklepach modelarskich? albo w medycznych narzędzi dentystycznych...??
 
 
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2009-01-28, 06:22   

Wielkie dzieki za informacje wlasnie po to sie zaklada sie tematy aby dostac konkretna odpowiedz!

Ronin przeszukiwalem forum, ale nic na ten temat konkretnego nie znalazlem! Dzieki jeszcze raz!
_________________
Pozdrawiam!
 
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2009-01-28, 18:42   

Jak już ktoś zamawiał na tej stronie lub zamówi i otrzyma to bardzo proszę o kilka słów na temat zamawiania (koszty przesyłki, pakowania, sposób wysyłki itp)

Z góry dzięki :-)
 
 
Warszawska Szkoła Bonsai 

Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Mar 2008
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-28, 21:25   

Na początek wystarczą frezy i frezarka Dremela - na alllegro idzie kupiś frezarke za 60 zł używaną , która jest sprawna i chodzi długi czas. Frezy też nie kosztują niewiadomo ile. Te Frezy co pokazał Daniel są bardzo drogie i zrobione specjalnie do bonsai ale nie wiem czy początkujący musi je mieć ? Kto zna Romana Bone może z nim pogadać - ma dobre dojście do nich.

Nawet Jurgen Zaar uczył sie najpierw na Dremelu a potem na Makicie. I to nie na żywych drzewach ale kawałkach konarów aby nie pozabijać roślin. On osiągnąl perfekcje w tym co robi. JA przekonałem sie, że frezarka nigdy nie odda takiego efektu jak ręczne postarzanie za pomocą ceg skośnych, kaczek i dłutek (zwykłych z artystycznego sklepu a nie jakich "do bonsai"). Ale każdy wybiera to co mu pasuje najbardziej.
 
 
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2009-01-31, 23:20   

Dzieki Tanuki za podpowiedzi! Moze skusze sie na Dremela!Ale dluta tez sobie zatrzymam! :-D
_________________
Pozdrawiam!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group