Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
co z tym fantem zrobic
Autor Wiadomość
zioombek
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-09, 19:52   co z tym fantem zrobic

co mozna z nim robic, ksztaltowac, ciąć. dajcie sugestie jakies
 
 
Rafał
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-09, 20:46   

oj panie panie forum się chyba nie czytało
Cięcia to na wiosnę się wykonuję drutować ficusa chyba zimą można. A co do formy to musisz sobie sam stworzyć w głowie i przenieść na drzewo
 
 
zioombek
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-10, 07:54   

to moze jakiejs sugestie, propozycje. macie jakąś wizję. i nie mowie ze teraz bede ksztaltowal
 
 
Sverting
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-10, 11:01   

z indoorem można robić wszystko w innych terminach, jednak te podawane najczęściej są najlepszymi. Siądź na razie przed drzewkiem, ustaw je gdzieś na wysokości oczu i postaraj się znaleźć w nim jakąś drzewiastą formę. Obracaj, przechylaj, rusz głową.
 
 
zioombek
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-13, 20:13   

myslałem o tym, ale on mi nie chce jakos rosnąć, mam innego fikusa i skubaniec zasuwa jak nie wiem, a ten jakoś zaparł się w sobie. i znalazłęm na liściach takie jakby dziurki jakby jakijś robal wygryzł - takie malutkie. a to moje propozycje - nie wiem czy możliwe ale jak coś czekam na pomoc.
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-11-13, 22:13   

fikusy w naturze raczej tak nie rosna i jako bonsai rowniez nie sa tak ksztaltowane , ale wyjatki sie zdazaja
 
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 43
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-11-16, 01:10   

zamieszczone zdjęcia to raczej abstrakcja patrząc na tego ficusa.
Jedna, wązna sprawa. Jesli roslina się nie rozwija, to zapomnij o jakimkolwiek kształtowaniu. Formujemy jedynie zdrowe egzemplarze, w odpowiednich terminach. Zajmij sie zidentyfikowaniem przyczyn braku rozwoju.

Muszisz również zrozumieć, że kształtowanie drzewka, polega na rozważeniu pozostawienia lub usunięcia nawet najmniejszej gałązki czy listka. Zamiesciłeś zdjęcie na którym dla bonsaisty nie widac nic. Niestety nawet jeśli zrobisz zbliżenia niewiele Ci podpowiemy. Sztuka bonsai polega na odszukaniu zalet rośliny i ich wykorzystaniu dla stworzenia bonsai. W przypadku ficusów (nieco inaczej jest w przypadku gatunków rodzimych zrzucających liście) tych zalet nie odszukasz na zdjęciu. Jedynia własna obserwacja rosliny prowadzi do jakichkolwiek wniosków.
Z tego zdjęcia moglibyśmy napisać Ci, że możesz z tego ficusa zrobić wszystko, dlatego tylko, ze tak naprawdę nic nie widzimy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group