Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ficus
Autor Wiadomość
szakallo
[Usunięty]

  Wysłany: 2008-10-29, 18:48   Ficus

Męczę się już kilka lat ale nie wiem dokońca co z nim zrobic może coś doradzicie

wygląda tak






A chyba zrobię go tak




Pozdro
Ostatnio zmieniony przez szakallo 2008-10-29, 19:00, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Rafał
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-29, 18:54   

Niestety zdjęcia są źle wklejone :(
 
 
szakallo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-29, 18:55   

no właśnie kombinuje ale coś niechce pokazywac a były przez chwile jeszcze chwilka :)
 
 
Rafał
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-29, 19:03   

Tera widzę.
Trochę chudy ten pień , teraz może nie przesadzaj ale na wiosnę Wyjmij drzewko i posadź w większej ( może być plastikowej) donicy i karm nawozem żeby pień był grubszy i tym samym żeby powiększyła się korona.
A co to będzie za styl ? Na razie wygląda na pól kaskadę i nawet to nie
 
 
szakallo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-29, 19:18   

Strasznie wolno idzie mu w pień może jakbym zrobił jak inni że dał mu rosnąć jak chce i potem skrucił o głowę jak to wszyscy prawie robią to by wyglądał inaczej
Ale dam mu czas niech radzi sobie sam
A styl chyba dowolny :-|

Zobaczymy jak bedzie dalej
 
 
Sverting
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-30, 20:35   

Szakallo, jeśli chcesz poszerzyć pień, to zastosuj metodę starą jak świat. Przesadź do 4 razy większej donicy.
 
 
Jacek Wakuluk
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-30, 20:40   

W zasadzie to można nawet teraz, bez naruszania bryły korzeniowej i do większej donicy. Ale czy to niezbyt ryzykowne??
 
 
Sverting
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-30, 20:58   

Jak nie podcinasz korzeni?

TO drzewku nie zmieni praktycznie nic. Oprócz przestrzeni zyciowej
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 57
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-10-31, 22:11   

Obejrzałem drzewko w powiększeniu. Fajne jak na beniaminka. Ktoś dał dobrą radę - przesadź do większej doniczki. Osobiście zmieniłbym też kąt nasadzenia (teraz się przewraca) i z lewej gałęzi wyprowadził wierzchołek. Drzewko jest nieźle zagęszczone, więc ma duże możliwości wyboru formy. Zdejmij też na razie druty. Sam widzisz jakie paskudztwa zostawiły. Jeśli chodzi o Twoją propozycję, to w tym połżeniu gałęzi jest ona nierealna.
 
 
szakallo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-14, 07:31   

armin napisał/a:
\. Osobiście zmieniłbym też kąt nasadzenia (teraz się przewraca) i z lewej gałęzi wyprowadził wierzchołek. Drzewko jest nieźle zagęszczone, więc ma duże możliwości wyboru formy. ...... Jeśli chodzi o Twoją propozycję, to w tym połżeniu gałęzi jest ona nierealna.


Dzięki za rady
Co do konta nasadzenia widziałem kiedyś klon który został za młodu przewrócony a z czasem wyprostował się i wyrosło z niego fajne drzewo na nim się wzorowałem, dlatego wyciągnełem korzeń na skałę :)

Czy mógłbyś orientacyjnie namalować na fotce w paint-cie ten wierzchołek z lewej gałęzi bo nie widzę tego

Pozdrawiam
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 57
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-11-14, 09:58   

Mówisz - masz. Zauważyłem pomyłkę. Chodzi oczywiście o prawą gałąź. Na paincie nie można (lub nie umiem) pochylić o kąt, który chcę (są tylko 3 możliwości). Stąd wersję z rysunku trzeba pochylić jeszcze w prawo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group