Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiąz gubi liście - zima?
Autor Wiadomość
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-01-22, 15:08   

to w koncu gdzie na dworze czy w pomieszczeniu ?? napisz tak zeby mozna to bylo jakos zrozumiec .
 
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-01-22, 17:49   

Wiązy przy 10 st na pewno nie zrzucą liści. Obecna zima np. nie jest wystarczająco zimna, aby jakikolwiek z moich wiązów stojących na dworze opadł zupełnie z liści, niektóre częściowo je zgubiły. Zimowanie, to wystawienie rośliny na zewnątrz już na poczatku jesieni (najlepiej gdy wiaz cały rok stoi na zewnatrz).
Obniżenie temperatury w mieszakniu (np w jednym nieużytkowanym pokoju), to raczej zasymulowanie zimy (temperatura jest znacznie wyzsza niż przez wiekszość zimy na zewnatrz), co skutkuje zahamowaniem wzrostu. Roślina wtedy "opoczywa" w przeciwieństwie do okresu wiosenno letniego gdy gwałtownie sie rozwija.
Aby wiąz prawidłowo przyrastał, potrzebna jest odpowiednia ilość światła, zimą jest go zdecydowanie za mało, dlatego korzystnie jest zahamowac rozwój przez obniżenie temperatury i w ten sposób przeczekac te nakrótsze dni.
Ostatnio zmieniony przez szef 2008-01-22, 17:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
samimnich1
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-23, 08:47   

Chdzi mi o to , czy moze być w nieogrzewanym garażu? i jak czesto go wtedy nawozić i podlewać :-x :?: :?:
 
 
AnnaDorota
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-23, 09:10   

Jeśli w garażu jest jasno (gdzieś koło okna) to tak. Niektórzy twierdzą, że w ciemności też da sobie radę, ale nie przesadzałabym.

Podlewać tak, aby nie miał całkiem sucho, ale bez liści nie będzie potrebował aż tyle wody co normalnie.
NIE NAWOZIĆ WTEDY WCALE - to jest okres spoczynku.
 
 
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-01-27, 21:08   

moj wiaz od poczatku zimy stoi na parapecie w piwnicy pogubil polowe lisci.A teraz wypuszcza powoli listki troche to dziwne ale najwyrazniej juz sobie odpoczal.
 
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-01-28, 16:29   

najwidoczniej odczul wzrost temperatury , oraz wydluzajacy sie dzien .
 
 
 
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-01-28, 23:10   

no tak ale co bedzie jak przyjda mrozy w lutym to co mam mu korzuszek zalozyc? niewdzieczny musial sie obudzic w polowie zimy DRAN!

a ja mam jeszcze jedno pytanie skoro moj wiaz sie obudzil a jest w piwnicy czy moge go teraz przeniesc do pokoju gdzie temperatura jest 20st i mozna go juz zaczac nawozic?

[Admin] Nie piszemy postów jeden pod drugim. Do tego służy edycja postów.
_________________
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez szef 2008-01-29, 23:29, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-01-29, 23:30   

Stoi w piwnicy, nic mu się nie stanie.
Przeniesienie do domu teraz to raczej nieszczęśliwy pomysł. Będzie zdecydowanie w lepszej formie jesli postoi tam chociaz do marca.
 
 
Mnich 
Mariusz


Pomógł: 5 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Paź 2008
Skąd: Bielsko-Biała
  Wysłany: 2008-10-16, 21:17   

Witam wszystkich! jestem tu całkiem nowy. Mam wiąza drobnolistnego, brzozę zwyczajną i klona polnego. Wszystkie drzewka trzymam na zewnątrz, gdyż jak sie dowiedzialem winny być tak właśnie hodowane. Boje sie tylko, że może jak przyjdą mrozy, przemarzną im korzenie i poprostu drzewka umrą, wiec pytam sie Was moim PRZYJACIELE, co mam zrobić. Wiem, że można okryć donice jakimiś kocami czy czymś podobnym, ale niewiem czy to wystarczy. Prosze dajcie znać, jak coś wiecie, jestem nowy uczę się (mam świra na punkcie ''drzewek na talerzu'' i jak tak dalej pójdzie, to żonka mnie z tymi drzewkami wywali bo chce ich mieć wiecej i wiecej ;-) ) ) i chciałbym wiedzieć jak najwiecej i rozwijać zainteresowanie i pomagać innym. dziekuje już teraz POZDRAWIAM!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group