Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
NOWA SONDA - zerowanie postów nieczytanych

Koniecznie przeczytaj wyjaśnienia podane w tym wątku, a następnie spróbuj odpowiedzieć na pytanie: JAKĄ KOMBINACJĘ USTAWIEŃ UWAŻASZ ZA NAJLEPSZĄ ?
Czas: 30 dni, Ilość: 100 postów, Nie kasować z ostatnich: 8 dni
30%
 30%  [ 4 ]
Czas: 30 dni, Ilość: 200 postów, Nie kasować z ostatnich: 8 dni
7%
 7%  [ 1 ]
Czas: 30 dni, Ilość: 300 postów, Nie kasować z ostatnich: 8 dni
7%
 7%  [ 1 ]
Czas: 30 dni, Ilość: 100 postów, Nie kasować z ostatnich: 16 dni
0%
 0%  [ 0 ]
Czas: 30 dni, Ilość: 200 postów, Nie kasować z ostatnich: 16 dni
38%
 38%  [ 5 ]
Czas: 30 dni, Ilość: 300 postów, Nie kasować z ostatnich: 16 dni
0%
 0%  [ 0 ]
Nie mam pojęcia. Zoptymalizujcie szybkość forum i ilość pamiętanych nieczytanych postów
0%
 0%  [ 0 ]
Nie mam pojęcia. Zależy mi przede wszystkim na szybkości forum
7%
 7%  [ 1 ]
Nie mam pojęcia. Zalezy mi przede wszystkim na maks. ilości pamiętanych nieczytanych postów
7%
 7%  [ 1 ]
Głosowań: 13
Wszystkich Głosów: 13

Autor Wiadomość
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-10-22, 17:26   NOWA SONDA - zerowanie postów nieczytanych

Do tych którzy brali juz udzial w przerwanej i usuniętej ankiecie...

Po dyskusji szefem i powtórnym przeanalizowaniu działania forum i jego wpływu na zmieniane opcje, doszliśmy do wniosku że podane przeze mnie pierwotne propozycje opcji muszą ulec modyfikacji. Głównym problemem byl czas po którym posty są automatycznie kasowane. Okazało się, że byl on stanowczo zbyt długi i niedopasowany do natężenia ruchu na forum. Powtórna analiza problemu doprowadziła nas do szeregu możliwych rozwiązań które przedstawiamy Wam w opcjach sondy powyżej.

Przepraszam za zamieszanie i bardzo proszę wszystkich którzy oddali juz głos w tej sprawie o jego powtórne oddanie.

Z góry dziękuję :prosze:


Wszystkich forumowiczów którzy widza ankiete po praz pierwszy proszę o wypowiedzenie się w następującej kwestii...

Po zalogowaniu się , każdy użytkownik może skorzystac z opcji "zobacz nieprzeczytane posty". Oprogramowanie forum zostało tak ustawione aby skasować listę nieprzeczytanych postów jeśli ta, dla danego użytkownika, przekroczy określoną liczbę.
Pojawiły sie sygnały że lista nieczytanych postów jest zbyt szybko kasowana, więc próbujemy ustawić opcje tak aby były przyjaźniejsze dla Was.

Z tą opcja wiąże się tez kilka spraw, które poniżej wyjaśniam.

Mamy 3 możliwości ustawień związanych z tymi "nieczytanymi" postami:

1. Czas:
Nieczytane posty na danym koncie są przechowywane jako "nieprzeczytane" przez określoną ilość dni. Później , bez względu na to co ustawi ADMIN, i tak będą usunięte z bazy postów nieczytanych (tzn, że dany użytkonik nie zobaczy ich jako nieprzeczytanych, ale będą one oczywiście nadal istnieć na forum !! ). Mam możliwość ustawienia tej liczby dni, od 0 do 999.

2. Ilość:
Nieczytane posty są przechowywane na danym koncie użytkownika jako "nieprzeczytane", w określonej maksymalnej ilości. Znaczy to że nawet jeśli okres przechowywania z pkt.1 się jeszcze nie skończył, ale ustalona liczba postów została przekroczona, to zostaną one usunięte z listy nieczytanych dla danego konta. Tutaj mam możliwość ustawienia od 0 do 9999.

3. Nie kasować z ostatnich x dni:
Dodatkowo można wykluczyć kasowanie z listy "nieczytanych", postów które zostały napisane przez ostatni okres. PRZYKŁADOWO: można ustawić to tak, że skasuje wam 100 nieprzeczytanych postów z listy (w wyniku ustawień opcji 1), ale nie skasuje tych, które zostały napisane przez ostatnie 4 dni (w wyniku ustawień opcji 3). Tutaj mam możliwość ustawić ten czas na 0 do 99 dni Opcja ta ma najwyższy priorytet z trzech tutaj podanych. Jeśli więc w powyższym przykładzie opcja 1 jest ustawiona na 100 postów, a przez ostatnie 4 dni napisano ich 300 to wszystkie pozostaną na liśice !


JEDNOCZEŚNIE TWÓRCA PROGRAMU INFORMUJE !
Należy jak najbardziej ograniczyć liczbę postów oznaczanych jako nieprzeczytane na kontach użytkowników, ponieważ może to spowodować znaczne spowolnienie działnia programu forum.



Tak więc coś za coś !

Musimy znaleźć więc złoty środek, pomiędzy Waszymi preferencjami, a obciążeniem programu forum przez te funkcje. Znaleźliśmy kilka ustawień które mogłyby być zastosowane. Przedstawiamy je w ankiecie. Pamiętajcie że im wyższą liczbe dni bezwarunkowego pozostawiania postów wybierzecie tym wolniejsze moż być forum (na razie to tylko przypuszczenia) Podobnie może się dziać jeśli wybierzecie większy limit postów.

Zapraszam do zastanowienia się nad tą sprawą i zagłosowanie. Da nam to przede wszystkim pojęcie jak podchodzicie do całej sprawy. Czy wolicie mieć dużo postów do czytania po dłuższej nieobecności, czy może nie zależy Wam az tak bardzo, a wolicie aby forum było szybkie, a może wybierzecie "złoty środek" ?

:-)
Ostatnio zmieniony przez Olon 2006-10-23, 05:41, w całości zmieniany 8 razy  
 
 
agaro25
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-26, 18:22   Nowa sonda

Moim zdaniem rzeczywiście trzecia możliwość jest najpraktyczniejsza, ponieważ zadowoli wiele osób. Jednak jestem za tym, żeby możliwość ustawienia liczby dni (pkt. 1) w sondzie skrócić do 15. Jeśli się nie da to trudno, ale 30 dni to zbyt długo, jeśli chcecie usprawnić forum, by było szybsze. Myślę, że jeśli ktoś śledzi to, co się tutaj dzieje, czyli zagorzały fan i twórca bonsai, odwiedzi forum choć raz w tygodniu. No, ale to tylko moje zdanie... W każdym razie ja głosuję na pierwszą opcję z listy. ;-)
 
 
jacalec
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-27, 07:47   

nie rozumiem w czym problem
dziennie sie tu pojawia okolo 10 gora 20 postow
jaki to problem je przejrzec, a jesli ktos ma problem zeby znalesc te 10 minut i przejrzec posty, to sa dwie opcje albo w przeciagu paru dni je przejrzy albo daj se spokoj z bonsai

zas z drugiej strony forum sie nie muli, nie ma problemow z odswieżaniem itp

nie wiem jak to tam dokladnie wyglada ze strony technicznej, ale uwazam ze limit ustawiac do kasowania nieczytanych postow dla obok ktore se daly spokoj z tym forum
 
 
MarcinM
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-27, 11:48   

Jacales proponuje zastosowac się do regulaminu i nie pisać zbędnych postów.
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-10-27, 16:07   

Problemu nie ma. Jest tylko chęć zbadania potrzeb użytkowników forum i lepszego dopasowanie się do nich. Twoja propozycja jacalcu... technicznie nie realizowalna :]
 
 
jacalec
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-27, 18:46   

chodzi mi ze kasowac wszystkie nieprzeczytane posty dla osob, ktore nie logowaly sie przez okres 30 dni
troche to zagmatwalem w swojej wypowiedzi, ale nvm, spieszylem sie troche
Cytat:
Jacales proponuje zastosowac się do regulaminu i nie pisać zbędnych postów.

a ja proponuje takie rzeczy zalatwiac poprzez pm

i dlaczego mi wstawiacie polskie litery do moich postow?
moze i sie czepiam ale...
polskich liter generalnie nie uzywam, chyba ze pisze jakis wazny tekst
a jak ktos mi to wytyka w swobodnej wypowiedzi, i to jeszcze w taki sposob to czuje sie jakby mi ktos dal w gebe

sorry za offtop, ale troche sie zdziwilem jak to zobaczylem

MOD: Łamiesz wiele punktów regulaminu. Radzę przeczytać wiadomość na PW i dostosować się do obowiązujących wymogów, skoro zgodziłes się na nie, rejestrując się.
 
 
MartaM
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-21, 16:17   

Wydaje mi się, że to rozwiązanie jest najlepsze. Tak głosuję:

Czas: 30 dni, Ilość: 200 postów, Nie kasować z ostatnich: 16 dni
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2008-09-22, 17:07   

Marto radzę zwrócić uwagę na daty postów w tym wątku. Ten problem dawno już został rozwiązany. :]
Ostatnio zmieniony przez Olon 2008-09-22, 17:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MartaM
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-22, 17:18   

Tak wiem, dopiero jak wysłałam post, to się zorientowałam. A niestety sama swojego postu usunąć nie mogę. Przepraszam. ;-)
 
 
Michalusjus
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-21, 16:21   

Według mnie bezsensu wogule kasowac nieprzeczytane posty...
 
 
Rob 
Grzegorz Matusiak

Pomógł: 30 razy
Wiek: 37
Dołączył: 27 Kwi 2007
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2009-06-22, 17:19   

A według mnie nie ma potrzeby odgrzebywać starych tematów. Spójrz na date ostatniego postu :idea:
_________________
Grzegorz M.
http://bonsaibielsko.blogspot.com/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group