Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
jalowiec nr 2
Autor Wiadomość
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-09-18, 15:22   jalowiec nr 2

ten jalowiec podobnie jak pierwszy zostal zakupiony poczatkiem lipca 2007 roku . nic szczegolnego przy nim nie robilem poza przesadzniem wiosna 2008 roku i przez caly sezon byl zageszczany , az do sierpnia kiedy postanowilem nadac mu jakis wyglad . podobnie jak poprzedni jalowiec zostal uksztaltowany w stylu literackim . krytyka i podpowiedzi mile widziane . nie za bardzo wiem co zrobic z ta galezia po lewej stronie , nie wiem jak ja poukladac , macie moze jakies pomysly ??
Ostatnio zmieniony przez pawel18 2008-09-18, 15:37, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-09-18, 16:18   

Bunjin jakich wiele. Czysty klasyk nie wyróżniający się niczym szczególnym. Ale...Osobiście nie mam nic do takich "klasyków". Co do rośliny. Przede wszystkim do usunięcia jest ta victoria na szczycie. Zwężenie pnia jest liche i trochę potrwa zanim się to zmieni (małe 5 lat) nie mówiąc już o uwypukleniu linii życia. Na tej gałęzi jest zieleń do cofnięcia (jak i na reszcie) a co dalej z nią zrobisz to kwestia otwarta- żyjąca czy jin. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz: co to za jałowiec? Zapewne pojawi się stwierdzenie "koszmarne drutowanie", ale sami Japończycy nie przywiązują tak dużej wagi do drutowania jak my. Dla nich ważniejsze jest umiejętność układania gałęzi, a nie perfekcja w nawijaniu. Swoją drogą jestem dość pedantyczny w kwestii drutowania, ale tylko i wyłącznie ze względu na frajdę jaką mi to sprawia. Nie widać nebari , więc się nie wypowiadam. Pytanie tylko czy sam układałeś tą roślinę, czy na warsztatach pod czyimś okiem, czy jest to tylko i wyłącznie Twoja autorska praca od zera? Jeśli tylko i wyłącznie Twoja to gratuluję, bo choć roślina nie powala to widać już w niej koncept i to do czego dążysz.
_________________
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-09-18, 16:34   

jesli chodzi o ta Viktorie na gorze to mam co do tego 2 rozwiazanie i nie za bardzo wiem ktory wybrac , jednym jest usuniecie a drugim zrobienie jina na gorze . co do nebari to sam nie wiem co tam siedzi nie odkrywalem jeszcze w calosci , sprawdzalem tylko kawalek , ale korzenie sa jeszcze dosc cienkie wiec pozwlilem im jeszcze troche pogrubiec . rosline od samego poczatku ksztaltowalem sam , na warsztatach jeszcze nie bylem , wybieram sie dopiero pierwszy raz w tym miesiacu . co do zwezenia pnia to wiem ze jest marne ale coz zrobic wybralem taka roslne wiec cos musialem z nia zrobic . czas na pogrubienie i wyrazniejsze zwezenie pnia mam . co odmiany jalowca to nie mam pojecia . co do drutowania to wiem ze bez rewelcji staralem sie najlepiej jak mogele ale coz mozna zrobic bez zadnych warsztatowe . co do przyblizenia zieleni do pnia to mozna to zrobic poprzez czeste uszczykiwanie masy zielonej czy jest inny sposob ?? czy te 5 galazek na tej jednej glownej moze tak pozostac czy moze jakos inaczej je poukladac ??
 
 
 
Robert Błądek 
Robert błądek


Pomógł: 9 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Lis 2007
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 2008-09-18, 16:42   

...to nie jałowiec...
_________________
Pozdrawiam R.B.
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-09-18, 16:44   

to w takim razie co to za gatunek ??
 
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-09-18, 16:57   

Cofniesz zieleń poprzez cięcie. Na wiosnę poskracaj te małe gałązki o 2/3 długości i powtórz to na jesień. Oczywiście z tymi które będą w przyszłości do usunięcia. Resztę normalnie uszczykuj żeby się nie rozjechały. Osobiście bym nie robił jina na górze. Najzwyczajniejsza czapa będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem. Korzenie, o których mówisz nie są tymi "właściwymi" korzeniami i są do usunięcia. Jest to raczej jakiś cyprysik.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Ronin 2008-09-18, 16:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mickel
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-18, 17:00   

Chyba tuja , nie jestem pewien.
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-09-18, 17:11   

Ronin napisał/a:
Korzenie, o których mówisz nie są tymi "właściwymi" korzeniami i są do usunięcia. Jest to raczej jakiś cyprysik.
to w takim razie ktore korzenie sa wlasciwe ??
 
 
 
Robert Błądek 
Robert błądek


Pomógł: 9 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Lis 2007
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 2008-09-18, 17:11   

No proszę najmłodszy i wie, Ronin prawie dobrze, ale tuja należy do rodziny CYPRYSOWATYCH.
_________________
Pozdrawiam R.B.
 
 
mickel
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-18, 17:26   

Mam cyprysa wygląda trochę inaczej ,a tuja rośnie na przedszkolu przy bromie więc miałem styczność .
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-09-18, 17:26   

Czy na pewno jest to Thuja? Chodziło mi raczej o podrodzinę Cyprysowate niż rodzinę.
_________________
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2008-09-18, 21:13   

to mi wygląda na Lawsona , czyli Cyprysik Lawsona ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-09-19, 08:17   

ok dzieki teraz przynajmniej wiem jaki mam gatunek , dzieks
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group