Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Odkrywca tanich i chyba w miarę dobrych doniczek do bonsai:)
Autor Wiadomość
Toja84
[Usunięty]

  Wysłany: 2008-07-29, 18:15   Odkrywca tanich i chyba w miarę dobrych doniczek do bonsai:)

Witam wszystkich,
po raz pierwszy zamieszczam posta na tym forum, jak można się również domyślić jestem początkującym bonsaistą (ależ ciekawe słowo :-) )
Zamierzam zamieścić wiele innych postów w innych działach i poprosić o pomoc w zastartowaniu, ale jakoś w pierwszej kolejności jestem tutaj.

Jak pewnie każdy początkujący kompletuję stopniowo wszystko co moim obecnym i przyszłym drzewkom jest do szczęścia potrzebne i tym sposobem dotarłam do tematu doniczek. Być może to zdanie laika więc poprawcie mnie jeśli się mylę, ale mam wrażenie, że ceny doniczek do bonsai są wysokie głównie dlatego, że....nazywają się "do bonsai" :-/ To oczywiste, że taka doniczka musi spełniać określone wymagania, ale w gruncie rzeczy to taka sama ceramiczna doniczka jak każda tyle, że w nieco innym kształcie.
Zmierzam do tego, że w centrum ogrodniczym, do którego ostatnio zostałam zawieziona :-D w Tarnowie Podgórnym "JUCCA" kupiłam moim zdaniem śliczne doniczki, a teraz zamieszczam ich zdjęcia i proszę o ocenę czy nadają się dla początkującego?
Pozdrawiam wszystkich serdecznie!
 
 
opozdi
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-29, 18:37   

Jeśli jest "szkliwiona" (chyba to to słowo ;-) ) to jak na "doniczkę bonsai" tanio, ba nawet bardzo tanio :-) Czy jest już odpowiednia to całkiem inna sprawa. Zależy jakie drzewko Chcesz tam, przepraszam za kolokwializm, "wsadzić".

Pozdrawiam i życzę owocnej przygody z bonsai :-D

Ps. Też jestem początkującym, ale to chyba nic złego nie ;-) Bo Piszesz w swoim poście tak jak by to jakaś zbrodnia była :-)
 
 
Toja84
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-29, 18:47   

Dzięki za odpowiedź :-)
No faktem jest nie jest szkliwiona (jeżeli to dobre słowo :-) ) Rozumiem, że to niezbędny element?

Oczywiście, że nie zbrodnia, bonsai wciągnęło mnie po uszy, tylko mam świadomość ubytków mojej wiedzy, np., że doniczka powinna być szkliwiona :-)
Mam jednak nadzieję, że obecność na tym forum poprawi moją wiedzę i radość z drzewek.
pozdrawiam serdecznie!
 
 
opozdi
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-29, 19:18   

Wiesz no ja nie piszę, że koniecznie musi być szkliwiona bo na 100% nie jestem pewien że jak już nie jest szkliwiona to jest na nic i do wyrzucenia. Po prostu z tego co zauważyłem doniczki do bonsai się szkliwi albo w jakiś inny sposób zabezpiecza, żeby nie była to taka goła ceramika.

Co do samej sztuki bonsai to też "wciągnęło mnie po uszy" ;-) ale mam dla Ciebie radę: nie spiesz się z niczym jeśli chodzi o bonsai i kilka razy przemyśl coś zanim wprowadzisz w życie. Mówię to z serdeczności i własnego krótkiego co prawda doświadczenia (za wcześnie zadrutowałem drzewko i był bym je uśmiercił gdyby nie dobre rady i pomoc ludzi z forum za co jeszcze raz dzięki Wam :-) )
Ostatnio zmieniony przez opozdi 2008-07-29, 19:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
S. Smolińska
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-29, 21:15   

Doniczki do bonsai są różne, szkliwione i nie, kształtami też sie różnią - wszystko zależy od rośliny, która ma z doniczką tworzyć całość. Ta ze zdjęcia wygląda całkiem, całkiem, cena też ;-)
 
 
Herpestes 


Pomógł: 12 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Mar 2008
Skąd: Stare Juchy
Wysłany: 2008-07-29, 23:26   

Gratuluję dobrego zakupu :spoko:
 
 
Bix
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-30, 04:52   

Doniczka całkiem niezła, miejmy nadzieję ze owa firma zaopatruje też inne sklepy w Polsce...


Opozdi, co ty opowiadasz?? Byłby już najwyższy czas poczytac co nieco o bonsai, nie uważasz?
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2008-07-30, 09:29   

tak Bix ja mam tez taka nadzieje ze moze gdzies kolo mnie zobacze
 
 
 
opozdi
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-30, 22:23   

Bix no jak to co opowiadam?:) Odpowiadam na posta. Z reszta wyraznie zaznaczylem ze nie jestem swojego stwierdzenia pewny w 100% bo tez jestem poczatkujacym.

Co do tego czytania to nie martw sie czytam na tyle na ile mi czas pozwala;)

Pozdrawiam serdecznie, trzymaj sie:)
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2008-07-31, 21:32   

Co do tanich doniczek , nie sprawdzonych firm , to owszem można je stosować jako zastępcze , jednak na dość krótki okres czasu , niedopalona często glina powoduje wykwity solne , na doniczce niekiedy już po miesiącu , jednak nie twierdzę że te doniczki są tego rodzaju , być może się sprawdzą w mieszkaniu , ale na zewnątrz nie radzę na 99% rozsadzi je byle mrozek 8-) :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
jusew
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-06, 00:47   

Masz Jacku rację, mam kilka takich "tanich" właśnie z jucca w Tarnowie no i mimo podlewania deszczówką niestety na obrzeżach tychże doniczek robią się brzydkie białe jak to określiłeś wykwity solne.
Chociaż z drugiej strony - 5,90 za doniczkę to nie majątek i na początek w sam raz. Po co wydawać kilkadziesiąt złotych na doniczkę gdzie drzewko made by market kosztuje 24 - 45 złotych.
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2008-08-07, 22:47   

Nie o tym pisałem , wykwity na obrzeżach powstają również i na tych drogich doniczkach , pisałem o wykwitach na ściankach , które po pewnym czasie powodują odpadanie kawałków powłoki doniczek , więc masz w miarę dobre doniczki za minimalną kwotę , Masz rację na początek są super , ja swego czasu prowadziłem drzewka w opakowaniach po margarynie :-P :-o z braku dostępu do takich właśnie cudeniek jak owe doniczki za kilka zeta :spoko: :roll: :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
jusew
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-10, 18:13   

Jacek Grzelak napisał/a:
pisałem o wykwitach na ściankach , które po pewnym czasie powodują odpadanie kawałków powłoki doniczek ,
Tego akurat nie zauważyłem, z tymże te moje dopiero mam od roku. Może potrzebują więcej czasu aby coś zaczęło się z nimi dziać.
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2008-08-11, 22:35   

myślę że jeśli w ciągu 4-6 miesięcy nic się nie dzieje , to będzie oki ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group