Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak użyć MAGNUS SC 200?
Autor Wiadomość
Joshin
[Usunięty]

  Wysłany: 2008-08-08, 15:43   Jak użyć MAGNUS SC 200?

Moje drzewko (wiąz drobnolistny) ma przędziorka, więc zakupiłam sobie środek MAGNUS SC 200, tylko że na opakowaniu kompletnie nie pisze, jak często go używać... :!: Proszę więc pomóżcie :oops:
A! Czy przędziorek zniknie od stosowania środka, czy trzeba będzie go jeszcze jakoś dodatkowo pielęgnować?
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 45
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2008-08-08, 16:09   

na opakowaniu badz na ulatce jest doloczona instrukcja obslugi wiec jak dostosojesz sie do zalecen producenta to wszystko powinno byc wpozadku . taki zabieg powinno sie powtozyc za jakis tydzien
 
 
 
Sopel
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-08, 16:11   

Odnośnie sporządzenia roztworu jest o tym napisane na ulotce, aby spryskać drzewko wystarczy Ci max 200ml roztworu więc oblicz ile musisz wlać środka do 200ml wody aby otrzymać odpowiednie stężenie. Na ulotce wszystko jest napisane. Drzewko spryskaj dokładnie od dołu (przede wszystkim) jak również od góry i będzie spoko. Zabieg powtórz po 14 dniach i po przędziorku.

Dodam że jeśli masz jakieś rośliny w pobliżu drzewka również je spryskaj bo inaczej jak spryskasz drzewko a innych roślin w pobliżu nie to przędziorek się po czasie znowu zadomowi na Twoim drzewku :-/

pozdro ;-)
 
 
Joshin
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-09, 18:14   

A czy drzewko mam nadal nawozić? I co mam zrobić z resztą roztworu i środka? :shock: Bo trochę tego jest, a pisze, że nie można nawet opłuczyn wlać do ścieków...
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 45
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2008-08-09, 20:21   

jak niemozna wlac do sciekow to spryskaj inne rosliny w domu i przed nim a z nawozeniem to zaczekaj jak drzewko wydobzeje :spoko:
 
 
 
lukasek
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-13, 14:43   

Witam
A czy podczas pryskania nalezy glebe w doniczce zabezpieczyc przed dostaniem sie srodka ?
I jak wyglada izolacja spryskanego drzewka, mam dziecko w domu i jak spryskam nia drzewka to ile czasu musi minac aby drzewko bylo "nie trujace"
Faktycznie na ulotce nie pisze nic konkretnego, prosze o odp ludzi ktorzy juz stosowali ten preparat lub podobne,
z gory dziekuje za odpowiedz
Pozdrawiam.
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 45
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2008-08-13, 19:12   

na ten czas mozesz wystawic na zewnatrz czyli taras balkon czy do ogrodu i tam spryskac\
zabiespieczac doniczki nie trzeba nic sie nie stanie ale nalezy trzymac zdala od dziecka :evil:
Ostatnio zmieniony przez Daniel J. 2008-08-13, 19:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group