Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Karmona , ciągłe opadanie liści
Autor Wiadomość
PaulaRad
[Usunięty]

  Wysłany: 2008-06-27, 11:52   Karmona , ciągłe opadanie liści

cześć wszystkim
mam znowu problem z moja carmoną ...mam 4 bonsaje ale ciągły kłopot tylko z tym jednym drzewkiem :cry:
najpierw na liściach pokazują sie jakieś plamy, kropki, później liście żółkną po czym opadaja i tak jest juz od jakiego czasu, ponad pól roku temu było podobnie ale wówczas przyczyna były robaki i juz wszystko było ok, rosła jak szalona i cos sie stalo i nie potrafi mi nikt pomóc, jedziłam z nia po kwiaciarniach , centrach ogrodniczych i nic..dawali tylko jakies preparaty (Decis Topsin Actellic Talsar), pryskałam i NIC.... może Wy mi pomożecie ??
Ostatnio zmieniony przez szef 2013-03-17, 14:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2008-06-27, 11:57   

Poczytaj o prawidłowym podlewaniu, o mchu w doniczce. I sprawdź czy drzewko nie potrzebuje przesadzania, jaką ma ziemię, czy ma drenaż w doniczce.
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
 
 
 
PaulaRad
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-27, 12:12   

czytałam nie raz o tym, mam 4 sztuki drzewek, umiem dbac o nie, nie było do tej pory problemu, nawody, specjalna ziemia do bonsai i inne sposoby pielęgnacji w tym "rozmowa" ;-) doniczka jeszcze jest ok, w przyszłym roku będzie zmiana, drenażu nie mam ..... myślisz, ze przyczyna tkwi w złe pielęgnacji tzn ze czegoś jej brakuje bo jai narzeczony podejrzewaliśmy jakiegoś grzyba bo napewno nie robactwo?
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 43
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-06-30, 13:52   

Problem zapewne tkwi w ziemi, przez co gniją korzenie. Karmona nie lubi mieć ciągle mokro, a przy tym podłożu (mech moze nam duzo powiedziec o ziemi jaka jest w doniczce) raczej tak własnie jest.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group