Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
klon palmowy
Autor Wiadomość
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 45
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
  Wysłany: 2008-03-22, 21:56   klon palmowy

oto moj klon palmowy prosilbym o rady i sugestie co deo dalszego formowania . klon byl pozyskany tamta wiasna przez ogrodnika z gruntu a chodowany od nasiona . a same nasiona pochodza z Rogowa dostalem go za koszt pojemnika i torfu 20 pln
Ostatnio zmieniony przez Daniel J. 2008-03-22, 22:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
zak
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-22, 22:13   

osobiscie przycial bym go tak (zolto), i doprowadzał do zielonego:P


ps. nie jestem specjalistą, poczekaj na nich:D
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 45
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
  Wysłany: 2008-03-22, 22:15   

i jeszcze jedna do porownania wielkosci
 
 
 
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 43
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-03-22, 22:47   

A ja bym zrobil to tak zostawiajac pien ktory zaznaczony jest na zielono reszte wyciac widac tam ladna linie pniaa ciecie glownego pnia zaproponowalem tak poniewaz patrzac w gore sa za dlugie miedzywezla a pod linia ciecia jest wiele odrostow z ktorych mozna wybrac cos aby pociagnac drzewko w gore i ksztaltowac korone od podstaw! to jest moje zdanie ale co ja tam wiem na temat ksztatowania drzewek!
_________________
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez kristofer001 2008-03-22, 22:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 45
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2008-03-22, 22:57   

masz moze racje tylko ten klon jest rok w donicy . nichce go az tak bardzo stresowac to sa roczne przyrosty i dalem troszke odpoczac . bo roslinie pozyskanej ja daje 2 lata na wzrost . ale przemysle to to co na,alowales a jakies virty co do donisi i koncepcji dalszego wzrosty drzewa :?:
 
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-03-22, 23:12   

Dla mnie jeden pień (ten rosnący niezależnie) do wywalenia. Nie wiem gdzie chcesz font, ale to trzecie zdjęcie niezbyt się nadaje bo trochę w oczy kują te gałęzie. Możesz zrobić zdjęcie z tej strony co to drugie tylko obrócić donicę o jakieś 60 stopni zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara? wydaje mi się, że tam mógłby być front tylko trzeba wyciąć ten pień. Tak jak kristofer mówi, tnij go na krótki, bo widać, że po cięciu (zeszłej wiosny?) puścił dużo pędów więc korona łatwo się odbuduje.

Poza tym to gites materiał, ale nie zazdroszczę żeby nie zapeszyć. :spoko:
_________________
Ostatnio zmieniony przez Ronin 2008-03-22, 23:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 43
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-03-23, 00:05   

Ale co to znaczy ze chcesz dac mu odpoczac mniej masy do wyzywienia rowna sie wiekszy wzrost czesci jaka chcesz w przyszlosci aby zostala! i lepiej ciachac teraz jak juz masz mniej wiecej ustalone front i co napewno chcesz usunac! Wiadomo decyzja nalezy do Ciebie i wiadomo rowniez ze patrzenie na zdjecie to tylko 30% z tego co widzisz na zywo wiec Ty widzisz w innych barwach nasze spostrzezenia i uwagi.
_________________
Pozdrawiam!
 
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-03-23, 06:45   

Dokładnie tak. Nie ma sensu czekać, bo większym szokiem może dla niego być wyżywienie takiej ilości masy zielonej niż radykalne cięcie. Jest w dużej donicy więc zakładam, że system korzeniowy jest dość dobrze rozwinięty i nie powinien mieć większych problemów z adaptacją. Przemyśl gdzie chcesz front i jakie gałęzi chcesz zostawić a resztę tnij. Dopiero po tym cięciu możesz go zostawić w spokoju żeby nabrał masy.
_________________
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-03-23, 13:53   

a moze cos takiego ?? z tego kikuta wyprowadzic nowy wierzcholek , drzewko pozniej posadzic troche pod innym katem i tworzyc drzewko w formie pochylonek
 
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-03-23, 16:12   

Może to Cię zainspiruje. Sądzę, że mogłoby się udać. Tylko trzeba by go trochę opuścić.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Ronin 2008-03-23, 16:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 45
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2008-03-23, 16:29   

no no pomysl bardzo fajowy . wezme go przy najblizszej okazii na warsztaty w lodzi maze niedlugo beda to na zywca go ogadamy . co nieznaczy ze wasze propozycje sa mi nie potrzebne wszystkie rysunki virty biore pod uwage przygladam sie im i klonikowi :drunk:
 
 
 
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 43
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-03-23, 16:37   

tak tylko jesli zrobisz jakies ciecia pnia to wiadomo zostana duze rany ktore beda sie goic bardzo bardzo dlugo! Ale pomysl z warsztatami jest jak najbardziej odpowiedni! liczymy na to ze wstawisz fotki po formowaniu!
_________________
Pozdrawiam!
 
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-03-23, 17:01   

No nie śmiałem zaproponować żebyś go wziął na warsztaty. Materiał przedni, nie ma co :spoko: Będą się goić długo, ale drzewko nie jest przecież na rok, dwa tylko dłużej. Za 5 lat będzie wyglądać już bardo przyzwoicie a za 10 :roll: No nie ma co materiał przedni ;-)


I nie wiem czy wspominałem, ale materiał przedni masz :-)
_________________
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 45
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2008-03-24, 16:19   

przegladalem inna wersje na innych stronach . i znalazlem takie cos . bde sie staral issc ta droga . pewnie niewyjdzie to samo ale inspiracje mam . http://internetbonsaiclub...3&topic=17706.0 myslalem o czyms podobnym ale zobaczymy
Ostatnio zmieniony przez Daniel J. 2008-03-24, 21:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2008-03-25, 11:07   

yoker pomysł fajny tylko w tym drzewku środkowy pień jest najwyższy u ciebie najniższy jak to zmienisz
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group