Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
malutkie przezroczyste gąsienice w ziemi mojego wiąza
Autor Wiadomość
annie
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-22, 19:24   malutkie przezroczyste gąsienice w ziemi mojego wiąza

Dzisiaj zaobserwowałam pełzające po ziemi mojego wiąza małe jakieś na 3 milimetry długości przezroczyste gąsieniczki o grubości może 1 milimetra. :-( Pojęcia nie mam co to jest a w dziale o szkodnikach nie znalazłam żadnej porady. Dlatego chciałabym zasięgnąć jakiejś informacji co to może być i co z tym zrobić. Niby to nie szkodzi drzewku, ale lepiej nie ryzykować. Zdjęcia niestety nie mam jak dołączyć, gdyż nie mam cyfrówki. Mam nadzieję, że jednak ktoś mi pomoże ten problem rozwiązać.
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-22, 23:48   

To mówisz, że w szkodnikach nie znalazłaś ?
hmmm...
a larwy ziemiórek nie pasują nic, a nic ?? ?

http://www.przyjacielebon...topic.php?t=162

Bo dałbym głowę po Twoim opisie, że to powinno byc to.
:roll:
 
 
annie
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-23, 16:37   

Dzięki za pomoc :!: Przeglądając informacje o szkodnikach nie za bardzo te robaki były podobne do zdjęć, dlatego nie brałam pod uwagę takiej możliwości, że może to być larwa ziemiórki. Ale pewnie to jest to. No trzeba będzie tego się pozbyć, mam nadzieję skutecznie.
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-23, 16:40   

Nawet gdybym nie miał racji z tymi ziemiórkami, to zastosowanie wspomnianego w artykule BASUDINU 600 EW może byc równie skuteczne. Jest to środek działający na wiele szkodników żyjących w glebie i to z zadowalającym skutkiem końcowym. Stężenie do podlewania - 0,05% (czyli 0,5ml na 1l wody ). Gdyby pojawiły się niedobitki po jakims czasie to pomiędzy kolejnymi podlewaniami radzę Ci zachować minimalny odstęp 25 dni.
Na opakowaniu tego nie znajdziesz. Doświadczenia praktyczne :]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group