Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Komentarze: JAŁOWIEC CHIŃSKI ADKA
Autor Wiadomość
Adek
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-16, 12:30   Komentarze: JAŁOWIEC CHIŃSKI ADKA

( Wątek z 30.08.2005, ze starej wersji forum. Ewentualne wyjaśnienia oznaczono brązową kursywą ).

Tutaj dyskutujemy na temat historii mojego jałowca chińskiego, którą możesz zobaczyć w wątku
Historia drzewka: JAŁOWIEC CHIŃSKI ADKA".
Jeśli masz pytania odnośnie wykonanych zabiegów , chcesz coś doradzić lub po prostu skomentować , to jesteś w odpowiednim miejscu.
=============================================================
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-16, 12:31   

No cóż...

Nic dodać nic ująć :] . Profesjonalna robota , nie da się tego ukryć. Widać tu rękę dośwadczonego bonsaiowca z zacięciem i "ręką" do formowania. Widać też że mieć dobry materiał to podstawa. Z dwulatka byście tego nie zrobili , no i to jest to o czym często piszemy. Często lepiej iśc do szkółki i wypatrzeć egzemplaż po okazyjnej cenie , niż męczyć się z nim w doniczce przez kilka lat. Oczywiście to dla tych którym zależy na szybkim osiągnięciu wstępnej formy.

Fajny ten jin po lewej. A to po prawej to też jin (nie widzę tego dobrze) ? Takie małe coś - równoważy wizualnie całą pochyłosć pnia :-) .

No fajny. Ażjestem ciekaw jak to się będzie dalej rozwijało.
 
 
Adek
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-16, 12:34   

No własnie to jest ważne, dlatego początkującym czasem nie wychodzi bo kupują materiał nie za ciekawy- małe, chude..

Dzięki Olon. Nie formowałem sam, pomagał mi prezes Klubu Bonsai Polska - Grzegorz, bez niego nie wyglądał by tak. To po prawej to gałązki jeszcze nie obkorowane, ale juz są zrobione. Na tą wiosne albo na następną posadze go do jakiejs fajnej donicy.. czeka go jeszcze kilka lat zagęszczania.

Pozdrawiam

ps. dla zainteresowanych moge zamieścic większe zdjęcie
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-07-16, 12:35   

Fajniutki. I to jest jeden z przykładów dlaczego warto spotykac się w większym gronie.
A tak przy okazji, dlaczego Adek nie ma profilu na mapce? :-)
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-16, 12:37   

Adek to tajmnicza osoba -dlatego tak z profilem zwleka

co do jałowczyka ja juz pisałem na GG -ze mi sie podoba i ze fajne są takie spotkania -zawsze czego sie nie wie -to kto inny podpowie ,pomoże

dlatego nadal ubolewam -ze sam na tym wschodzie mieszkam :help: -jak palec
może w nastepne wakacje zacznie sie wieksza przygoda -bo oblece wszystkie wystawy ,spotkania -ale to sie jeszcze zobaczy :-)

z tymi malenstwami - zawsze lepiej wybierać juz okazy nadające sie do niewielkich zmian (niezbyt drastycznych) -aby juz po wstepnym formowaniu jakieś "bonsai" przypominało -ale mogą być i małe drzewka -ja mam serie takich małych drzewek -i teraz dopiero ubolewam nad tym -wczesniej z rozpedu gatunków poprzywoziłem -bo miałem ograniczony dostęp -a teraz jak sie dowiedziałem o wolnej altance i ogrodzie u babci -od nastepnej wiosny zaczynam!
 
 
Radzio
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-16, 12:39   

Jałowiec jest super musze to przyznać :shock: Chciałbym tylko jeszcze zobaczyć jak wyglądał wczesniej przed operacją
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-16, 12:39   

Z tym może byc problem bo kolega Adek chyba nas opuścil na dobre i znalazł swoje miejsce na innym forum :]

MOD:Następne posty były zbyt, hmmm... erotyczne? Wolałem je skasować. White, mój post zostawiam bo kolega Radzio powinien wiedzieć czy ma szansę liczyć na odzew Adka.
 
 
Adek
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-16, 12:41   

Czesc.
Długo nei byłem tu bo zgubłem adres forum,a zapomniałem o strone www.przyjacielebonsai.pl

Naszczęście White mi przypomniał :prosze:

Zdjęcie przed:


i początek wiosny, teraz juz cały w przyrostach :-)
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-16, 12:43   

Nooo!!!
Cieszę się Adku, że jednak myliłem się co do Ciebie :-) .
Mam nadzieję, że teraz częściej nas będziesz odwiedzał ,a i podzilelisz się może swoim zdobytym doświadczeniam z mniej obeznanymi forumowiczami .
Przypominam też, że cały czas figurujesz na naszej mapce bonsaistów ;-) .
Mam jeszcze prośbę.
W tej kategorii mamy juz jasno wytyczone reguły postępowania i zgodnie z ustaleniami, które znasz pewnie z czasów kiedy tworzyliśmy je wspólnie, historia Twojego drzewka jest w wątku Historia drzewka: JAŁOWIEC CHIŃSKI ADKA. fajnie byłoby jeśłi zechcałbyś dodać do niej ten kolejny etap życia drzewka, który opisujesz.

Pozdrawiam
Olon
 
 
JoeEigo
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-16, 12:46   

Chciałbym zapytać jaka to odmiana jałowca bo u szefa była stricta' -a tu jaka jest prosze o odpowiedz.
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-16, 12:48   

przeciez pisze w opisie jak wół - Jałowiec Chiński :...:
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-16, 12:49   

He he , ja tez tego nie zauważyłem ! :gwizd:
Joe - jakaś zbiorowa tępota nas ogarnęła! :stupid:
 
 
Adek
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-16, 12:50   

Jest to jałowiec pośredni.

sorki za zamieszanie :cry:
pozdrawiam adek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group