Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
¤ Komentarze: Larix - modrzew - coś z niczego
Autor Wiadomość
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-12-29, 20:47   ¤ Komentarze: Larix - modrzew - coś z niczego

Tutaj dyskutujemy na temat historii mojego modrego , którego droga dopiero sie rozpoczeła przedstawiam w tej kategorii. Możesz ją zobaczyć w wątku:
Historia drzewka: modrzew - coś z niczego

==========================================================
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
Ostatnio zmieniony przez Jacek Grzelak 2008-09-17, 23:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
wog
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-29, 21:53   

cdelete
Ostatnio zmieniony przez wog 2010-01-22, 17:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-12-30, 10:17   

Ha , to wiem , ruch pnia , jak i nebari do zrobienia ;-) ale muszę postępować ostrożnie by nie uśmiercić rośliny , co do gałązek , to myślę teraz , że i tak zbyt mocno obwisłe , więc po następnym sezonie , lub w trakcie , gdy sie zazieleni i pokaże wady i zalety tej formy troszkę go jeszcze pociacham :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-12-30, 11:47   

mam nadzieje ze zaprezentuje Pan zdjecie w okresie wegetacujnym w calej jego okazalosci . przed korektami jak i po nich
 
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-12-30, 19:58   

To na pewno , dodatkowo dopiszę uzasadnienie , dlaczego tak , a nie inaczej , co mnie w tej formie boli i co mi sie podoba , ale mile widziane były by też i Wasze uwagi , bowiem moja interpretacja jest jednostronna , a uwagi osób patrzących zupełnie z boku były by nader pożądane :roll: :beer: :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
Ostatnio zmieniony przez Jacek Grzelak 2007-12-30, 20:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ruckus 
majster


Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 11 Lip 2006
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-12-31, 13:50   

Przyglądałem sie mu dość sporo ale jest to strasznie ciężka sprawa z tym "prostym kołkiem". Moja koncepcja na niego jest następująca. ( odnosze sie do zdięcia) Zmiana kąta nasadzenia, całość rośliny pochylił bym zdecydowanie w prawą strone aby pień był pod kątem około 60 stopni. następnie korone budowałbym wzdłuż pnia. Na pniu postarałbym sie z czasem od spodu zrobić jakieś ciekawe shari, jakieś frezy które w jakiś sposób napewno zredukwałyby problem prostego pnia. tutaj mała wizja bez frezów :) Pozdrawiam
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2007-12-31, 14:15   

Mimo, że widać rękę doświadczonego bonsaisty, to uważam, że bez wygięcia pnia Twój modry pozostanie drzewkiem bez wyrazu. Może dałoby się jednak w ciągu kilku lat go jakoś wygiąć? Oprócz braku ruchu nie pasuje mi w nim też ta laska w górnej części. To tyle na podstawie zdjęcia, ale być może kilkuosobowa "burza mózgów" przy piwie i patrząc "na żywo" coś by wymyśliła.
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2008-01-01, 14:46   

Jeszcze nie jestem pewien czy mi sie to uda i czy w ogóle będzie wykonalne , ale będę starał się wykonać na jego pniu spiralne shari , lecz zanim ostatecznie okoruję roślinę , muszę wykonać nacięcia które w pewnym stopniu spowodują tworzenie się spiralnie ułożonych wiązek przewodzących , to na pewno optycznie wygnie ten prosty kołek :roll: :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
PatrykRadulak
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-01, 15:27   

a nie lepiej zastosować parę nici grubego drutu, obwinąć go w okół pnia i spowodować jego wrośnięcie? ;-)
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2008-01-03, 21:06   

Tak , to też jest sposób , lecz w tym przypadku potrwało by to nazbyt długo , a ja nie mam czasu na takie czekanie , musiał bym , pozwolić mu ponownie ostro przerosnąć , co wiązało by się z co najmniej dwoma dodatkowymi prze drutowaniami , a w przypadku tej rośliny zaplanowałem docelówkę już za kilka miesięcy , czyli wiosna , a w najgorszym przypadku jesień i roślina będzie na sprzedaż :roll: :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
PatrykRadulak
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-03, 22:22   

Nie wiem jak Jacku uważasz :-) ale jakby mocno naciągnąć ten drut na delikatnej korze mogłoby to całkiem szybko pójść. Tak w ogóle nie pisałem co myślę o tym pomyśle, ale czy nie uważasz, że zacznie trochę przypominać przez ten zabieg tego: :-) ;-) :-> :-D :-P :roll:
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2008-01-04, 17:47   

:lol: :jupi: Zajefajna laseczka , czy lizaczek :-P A tak na poważnie Patryku , nie miałem na myśli tak zwartej spirali , chodziło mi raczej o jeden pełny obrót zwoju , no może 1,5 zwoju , to w konsekwencji musi siłą rzeczy nadać pniu nieregularny kształt , ponadto wykorzystam do tego naturalne , nie wielkie ruchy pnia , które w rzeczywistości istnieją na nim , a których nie widać na focie :roll: :-) ;-) :-D
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group