Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Podlewanie i nawożenie zimą
Autor Wiadomość
romanige
[Usunięty]

  Wysłany: 2007-11-07, 22:45   Podlewanie i nawożenie zimą

Hej,

Przygotowałem już karton, styropian i trociny w razie nagłego ataku zimy :) Na razie drzewka stoją sobie na balkonie i czekają na zimowanie. Mam jednak pytanko. Jak podlewa się drzewka outdoor zimą? Czy normalnie sprawdzać ziemię? Czy podlewać tylko w przypadku, gdy nie ma mrozów , bo jak się domyślam podlanie przy silnym mrozie może co nieco zaszkodzić drzewku :) Jakie są wasze doświadczenia w tym temacie?
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-11-07, 22:57   

podlewamy wyłącznie podczas trwania temperatur dodatnich i to jeśli jest to konieczne , wychodzi to od 2 , do maksymalnie 6 podlań w trakcie zimy, niekiedy dobrym sposobem jest podsypanie mokrym śniegiem samej doniczki , a niekiedy trzeba lać bezpośrednio płyn , wówczas woda powinna być jak najzimniejsza , czyli temperatura zbliżona do temperatury otoczenia , podobnie jak latem , z tą różnicą , że szkodzi zbyt ciepła . podlewanie podczas mrozów nie jest szkodliwe , jednak nie daje rezultatów , woda natychmiast zamarza , lub spływa po prostu po zamarzniętej bryle jak po przysłowiowej KACZCE (ha moge juz chyba bez obaw użyć tego sformułowania :-P ) :roll: :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
romanige
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-11, 11:16   

Dzięki Jacku. Powiedz mi jeszcze tylko, czy drzewka outdoor też nawozimy zimą co 1-2 miesiące? Czy dopiero na wiosnę ?
 
 
PatrykRadulak
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-11, 11:45   

w styczniu mamy przynajmniej tydzień odwilży. Najlepiej jak Jacek wspomniał podsypywać roślinę śniegiem, a przed zabezpieczeniem jej przed zimą obficie podlać. Śnieg zawiera dużo mikroelementów, które przydadzą się roślinie podczas letnich suszy (dopiero wtedy będą wykorzystane przez roślinę).
 
 
romanige
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-11, 12:58   

Czyli jak rozumiem raczej naturalne nawożenie ?
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-11-11, 13:28   

Poza sezonem wegetacyjnym nawet nie wspominajmy lepiej o nawożeniu roślin naszego klimatu , ktoś może opacznie coś zrozumieć , dowali jakiegoś nawozu i roślina się nie obudzi wiosną :-? :roll: :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
PatrykRadulak
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-11, 13:38   

ba Jacku, można wspomnieć nawet o nienawożeniu indoorów. Dla mnie nawożenie chociaż raz w miesiącu jest już lekką nadopiekuńczością. Nawożenie outdoorów wręcz wielką przesadą. :-)
 
 
romanige
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-11, 14:40   

Dzięki Wam w takim razie. Mam już pełną jasność :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group