Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kształt forum
Autor Wiadomość
AnnaDorota
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-01, 17:36   Kształt forum

( Wątek z 27.12.2005, ze starej wersji forum. Ewentualne wyjaśnienia oznaczono brązową kursywą. )

Pewno zaraz dostanę w ucho od Szefa, ale nie sadzicie Panie i Panowie, że może nadszedł czas na zmianę wyglądu forum? Nie znam odpowiednich terminów technicznych, ale może jest jakaś możliwość ściągnięcia innego szablonu, takiego w którym mozna zrobić poszczegółne działy itd? Nie to, żeby kształt obecny był zły, jeno jakby więcej nas teraz i pytania ciekawsze, wymagające przegrupowania bo się do nich wraca częściej...
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-01, 17:42   

Aniu - szef juz o tym pisał w jakimś poście - ze zamierza zrobić nowy wygląd forum - aby to było bardziej czytelniejsze , bardziej uporządkowane - ale jednoczesnie szef nie chce wywalać starych postów - tylko jak pisał ma zamiar je poukładać , czasami zmienić lekko temat wątku itp itd - wiec mysle ze zanim przegrzebie wątki to troche minie czasu
Tak samo pisalismy z Olonem ze dobrą opcją było by stworzenie jakiejś niezbyt wielkiej grupy moderatorów - bo jak widać szef sobie z wszystkim nie daje rady i nie ma az tyle czasu
Widzisz ze malutkimi kroczkami zmienia sie co raz stronka - mysle ze i na forum przyjdzie czas - dobrze mówie szefie?

( ...jak widać, wciąż borykaliśmy się na starym forum z przeróżnymi problemami, które w mniejszym lub większym stopniu zauważali użytkownicy. Wkrótce więc nadszedł czas aby coś z tym zrobić, no i w końcu znaleźliśmy się tutaj... przenosząc (ja,Olon,szef i qbik)- bagatelka - prawie 5,5 tyś. postów, ręcznie ) :-P
 
 
AnnaDorota
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-01, 17:44   

No to może zacząć od wklepania tylko (na razie) tych ostatnich postów, a te starsze dopiero później, kiedyś tam, powoli, po kolei, bez pośpiechu?
 
 
MarcinM
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-01, 17:47   

Zgadzam się z Anną. Mój największy problem, to to że nie widzę postów które zostały "uaktułalnione" od ostatniej wizyty. Ale owiele lepiej by było jak by Szef zrobił działy i stało się bardziej "przejżyste" forum. I jeszcze jedno: posty powinny się pojawiać odrazu po napisaniu(niektórzy piszą przez to posty po 3 razy....

( ...mówisz, masz :lol: )
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-01, 17:48   

Witam

Jestem pewien po rozmowach z Szefem, że nowy wygląd forum to tylko kwestia czasu.

Osobiście czekam na jakiś znak od szefa, że zaczął zmiany, i wtedy z pewnością z White'm włączymy się do tego procesu i pomożemy w miarę możliwości Szefowi. Ale takjak pisałem...nie chęci a brak czasu są tu największą przeszkodą.

Rambocha. NIc takiego na forum , o czym piszesz, nie zauważyłem. Jesteś pierwszym który się na coś takiego skarży. Czasami net wolno chodzi i wtedy strona po kliknięciu "wyślij" , może się nie otworzyć, ale to nie jest raczej wina samego programu forum. Jełśi masz taki problem to spróbuj w tym momencie wyjść z wyszukiwarki i zalogować się ponownie , a potem sprawdź czy twój post juz nie jest widoczny.

Aniu. Pomysł z otwarciem nowego forum, bez przepisania zawartości starego wiąże się z przynajmniej dwoma "minusami". Po pierwsze musiałby być stworzony nowy adres forum (tego nowego, lub zmiane adresu tego starego forum), po drugie, osoby które tu jeszcze nie były a chcą zapisać się na jakieś forum, po wejściu mogą stwierdzić (patrząc na liczbę postów): "o... mało popularne. Poszukam czegoś innego". Tak więc moim zdaniem lepiej to zrobić raz a dobrze (albo prznajmniej prawie dobrze ).
 
 
MarcinM
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-01, 17:50   

Może to tylko u mnie się dzieję(albo coś pomyliłem) ale próbowałem wchodzić ponownie i nic nie było Ale Szef i tak ma dużo pracy na stronie cały czas się dzieje sporo... Teraz tylko czekać aż Szef będzie miał mniej roboty...
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-07-01, 17:51   

Hi, zmiany planowałem na okres międzyświąteczny (przynajmniej ich rozpoczęcie) i myślę, że tak sie stanie, może nawet dzisiaj coś ruszy
Co do działania forum, nie mam na to wpływu. Nie tworzyłem tego forum, skorzystałem z propozycji pewnego portalu, który się tym zajmuje i wszelkie sprawy techniczne (nie do końca poprawne działanie) to ich broszka. Tu jestem bezsilny.

( ...no cóż, ten komentarz szefa mówi sam za siebie, wkrótce też doszliśmy do wniosku, że zbyt wiele "nie działa" i zabraliżmy się do pracy , czego efekt widzicie obecnie na monitorze. ) :-D
 
 
Kurzy
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 22:59   

Witam!

Nie wiem czy moge i czy powinienem sie wtracac w ta dyskusje i nie wiem czy pomysl takiego czego co chcialbym zaproponawac juz nie padl ale uwazam ze na forum powinna sie znalesc opcja "pokaz posty bez odpowiedzi".

Mysle ze usprawnilo by to dziala nie forum i zwiekszylo by zadowolenie tych ktorzy czekaja na odpowiedz.

Dziekuje i pozdrawiam
:-)
 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 23:01   

Bez sensu... nie wiem po co to komu... i nie wiem czy wogole jest taka dostepna opcja ?? ?

( teraz juz jest, ale wtedy nie było mowy... :-) )
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-13, 23:01   

Kurzy

Takie opcje jak "pokaż posty bez odpowiedzi", "pokaż swoje posty" czy "pokaz posty od ostatniej wizyty" z pewnością byłyby mile widziane przez wielu forumowiczów , ale niestety my jesteśmy uzależnieni od funkcji jakie oferuje nam producent oprogramowania forum, a ten - póki co - nie umieścił tych opcji w swojej ofercie. Tak więc musimy jakoś nauczyc się korzystać z tego co jest. Gdy producent informuje nas o nowych opcjach forum, od razu je z Szefem analizujemy pod kątem ich przydatności dla forumowiczów, tak więc "trzymamy rękę na pulsie".

( ...a "pacjent" dogorywał... :-P )

:-)
 
 
Bonsai-Alfons
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 23:04   

Ja bym radził stworzyć jescze forum "Ogólnobonzaiczne", ponieważ zauważyłem, że jak ludzie nie wiedzą gdzie wstawić dany temat, wstawiają go do "Początki"... na początku może być, ale później to się robi nudne... :-(
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 23:04   

taka opcja była by dobra ale tylko na chwile - bo z tamtą moderatorzy musieli by przenosić posty do innych działów - a piszący wiadomośc nie mógłby go potem znaleść
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-13, 23:05   

Zarówno klasyfikacja tematów , jak i doprecyzowanie tytułów w razie potrzeby to w zasadzie codzienne zajęcia moderatora i administratora i póki co dajemy sobie z tym radę. Szczerze mówiąc kategoria "Początki" spełnia właśnie rolę o jakiej piszesz (być może, że jeszcze ją przemianujemy). W układzie jaki jest informujemy autora wątku/postu o zmianie tytułu, przeniesieniu, czy kasowaniu, w samym poście, na PW lub na maila i wtedy nie ma zamieszania. Poza tym taki układ zachęca do przeyślenia sprawy umieszczenia wątku we właściwej kategorii (szczególnie tych forumowiczów którzy już z nami sa jakiś czas), a jakbyśmy stworzyli ogólnobonsaiówkę to juz nikomu nie chciałoby się nad tym myśłeć, a my tylko byśmy przeżucali posty, czyścili tematy, zwracali uwagę itp. Taka opcja juz tu była zanim do nas trafiłeś. Kategoria nazywała się po prostu "forum". Prawie wszyscy wpisywali swoje wątki właśnie tam, mimo tego, że pytania były ewidentnie pasujące do innych działów.
:-)
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 23:06   

Nie, to by była lipa. Rupta co chceta a moderator posprząta!!! :roll: :shock: :-/
 
 
RiseOfDarkness
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 23:07   

Jesli chcecie to prosze smialo udezac do mnie w sprawach grafik z checia pomoge i sie pobawie ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group