Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ZANIM STWORZYSZ TU WĄTEK - PRZECZYTAJ - BARDZO WAŻNE !!!
Autor Wiadomość
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-12, 21:53   ZANIM STWORZYSZ TU WĄTEK - PRZECZYTAJ - BARDZO WAŻNE !!!

UWAGA
Kategoria "Historie naszych drzewek" jest podporządkowana pewnym dodatkowym zasadom, związanym z tworzeniem wątków.


Poniższy przykład pokazuje, co należy obowiązkowo zrobić, tworząc historię drzewka.
Załóżmy, że tworzymy hitorię wiśni ptasiej. Tworzymy obowiązkowo dwa wątki: jeden z historią samego drzewka (tu: wiśni ptasiej), a drugi do prowadzenia dyskusji forumowej na temat tworzonej historii. Kolorem brązowym zaznaczono te elementy tekstu które pokazujemy raz w postaci ogólnej, a raz jako konkretny przykład (tu : wiśni ptasiej)

PIERWSZY WĄTEK

Będzie to wątek właściwej historii drzewka, będącej jedynie zapisem zdjęciowym i słownym z kolejnych etapów tworzenia drzewka przez autora wątku.

TYTUŁ WĄTKU PIERWSZEGO:
Nadajemy tytuł o ogólnej konstrukcji: Historia drzewka: MOJE DRZEWKO
W naszym przykładzie będzie :Historia drzewka: WIŚNIA PTASIA

OBOWIĄZKOWY TEKST INFORMACYJNY W PIERWSZYM POŚCIE:
Wklejamy do naszego wątku , w pierwszym poście na górze, tekst który ma następującą postać ogólną:


To jest historia MOJEGO DRZEWKA. Nie wpisuj tutaj swioch komentarzy. Jeśli masz uwagi, pytania lub chcesz skomentować to przejdź do wątku
[url=]"Komentarze: MOJE DRZEWKO"[/url]
==========================================================



A więc w naszym przykładzie będzie docelowo tak:
To jest historia mojej wiśni ptasiej. Nie wpisuj tutaj swioch komentarzy. Jeśli masz uwagi, pytania lub chcesz skomentować to przejdź do wątku
"Komentarze: WIŚNIA PTASIA"
==========================================================


DRUGI WĄTEK

Będzie to wątek do prowadzenia dyskusji o historii drzewka prezentowanego w pierwszym wątku.

TYTUŁ WĄTKU DRUGIEGO:
Nadajemy tytuł o ogólnej konstrukcji:Komentarze: MOJE DRZEWKO
W naszym przykładzie dostajemy więc tytuł:Komentarze: WIŚNIA PTASIA

OBOWIĄZKOWY TEKST INFORMACYJNY W PIERWSZYM POŚCIE:
Wklejamy do drugiego wątku, w pierwszym poście, na górze, tekst który ma ogólną postać:


Tutaj dyskutujemy na temat historii MOJEGO DRZEWKA, którą możesz zobaczyć w wątku
[url=]"Historia drzewka: MOJE DRZEWKO"[/url]
Jeśli masz pytania odnośnie wykonanych zabiegów, chcesz coś doradzić lub po prostu skomentować, to jesteś w odpowiednim miejscu.
==========================================================



W naszym przykładzie będzie docelowo tak:
Tutaj dyskutujemy na temat historii mojej wiśni ptasiej, którą możesz zobaczyć w wątku
"Historia drzewka: WIŚNIA PTASIA"
Jeśli masz pytania odnośnie wykonanych zabiegów, chcesz coś doradzić lub po prostu skomentować, to jesteś w odpowiednim miejscu.

==========================================================


I to w zasadzie wszystko. Reszta to Wasza inwencja. Pozostaje jeszcze kilka pomocnych podpowiedzi.

Tytuł nie musi być zawsze ograniczony do nazwy drzewka. Nic się nie stanie jeśli napiszecie np: Historia drzewka: MOJA PIERWSZA WIŚNIA PTASIA, albo Historia drzewka: WIŚNIA JANKA MUZYKANTA. Ważne tylko są 3 rzeczy:
1. opis Waszego drzewka w tytule musi być dużymi literami
2. opis musi w jakiś sposób dotyczyć Waszego drzewka (bo w końcu o nim jest historia)
3. opis musi być identyczny zarówno w tytule Historia drzewka:, jak i w tytule Komentarze:, a więc jeśli Historia drzewka: WIŚNIA PTASIA STIVEN'A to wtedy również Komentarze: WIŚNIA PTASIA STIVEN'A, a NIE jakoś inaczej, np: Komentarze: WIŚNIA STIV'A.
WAŻNE UWAGI:
1.Jeśli macie na jakims etapie wątpliwości, to zróbcie ile potraficie, i poproście moderatora o pomoc.
2.Tworzenie historii drzewka, bez zdjęć nie ma sensu, więc prosimy o nie tworzenie takich historii. Wątki bez zdjeć , z linkami do zdjęć, oraz nie noszące znamion historii konkretnego okazu będą usuwane.
Ostatnio zmieniony przez Olon 2007-12-10, 06:52, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group