Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
DĄB
Autor Wiadomość
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-12, 21:21   DĄB

( Wątek z 18.04.2006, ze starej wersji forum. Ewentualne wyjaśnienia oznaczono brązową kursywą ).

Witam,

Na wykopanie tego deba czekalem kilka miesięcy, dzisiaj rano pozyskany z natury, dosc gładko poszlo , odcielem korzen palowy, zdrowa roslina, bardzo duzo malo korzonkow. fotki zrobielem przed wykopaniem i po przesadzeniu w doniczce. Forma ,raczej nasuwa się tylko miotelka? (ludzie i znowu mitola 8-) ) lubie ten styl :mrgreen: Martwi mnie jego pien ,bo jego mała czesc jest spróchniala, na szczescie to tylko kawalek ,wiec mozan pomyslec o jakiejs dziupli. Czekam na opinie i jakies podpowiedzi. Teraz modle sie o przezycie dzewka :-(






 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-12, 21:22   

Jest całkiem niezły. Ztym próchnem to może być problem. Zeszłej wiosny pozyskałem brzoze z dwoma połamanymi pniami i trzecim zdrowym. Te połamane częściowo były spróchniałe. Jak zaczołem usuwać to próchno to okazało się że mam paru nieproszonych gości (korniczki) Więc czym prędzej zdrap ten syf i zobacz czy nic tam nie grasuje. Dodam że ciężko się ich było pozbyć.
 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-12, 21:23   

Oto i mój dąb , jak widzicie ładnie się rozwija ,chociaz mączniak go złapal ,ale juz zaczynam walke z nim Dzisiaj odwiedził mnie Robert - Jacenty z forum Kamila ,ktorego juz kilka miesicey temu dane mi bylo poznac, dyskutowalismy nad nim i udzielil mi killka cennych wskazówek,

preparat Ridomil Mz Gold... Olon mistrzu? słyszlaes o tym preparacie?

 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-12, 21:25   

Mistrzom to ja nawet pięt nie mogę lizać (YEAAHH! Skąd ja takie "smaczne" kawałki biorę? :mrgreen: )

Dąbek rośnie CI bardzo ładnie, jeśli mogę zauważyć. Jestem pod wrażeniem . :-)

O Ridomilu MZ Gold niewele wiem, jeśli natomiast chciałbyś wiedzieć , co mogę powiedzieć na temat walki z mączniakiem to zapraszam: TU . Jak masz już ten Ridomil, to nic tylko zastosować zgodnie z instrukcją. Chętnie poczytam później o wynikach. Można wtedy będzie ewentualnie uzupełnić materiał zamieszczony w artykule.

Powodzonka :-)
(POlecam rozpocząć od metod biologicznych i preparatów roślinnych. Sam stosuję je coraz częściej. Przy silnych atakach patogenów warto stosować je naprzemiennie z chemią).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group