Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy dział-wymiana
Autor Wiadomość
Senemorion
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-28, 13:14   Nowy dział-wymiana

Proponuję otworzyć nowy dział pt. Wymiana. Służyłby do oferowania sadzonek/nasion ciekawych drzew w zamian za inne. Nie byłoby z tym dużo zabawy, a na pewno pomogłoby użytkownikom. Dajmy na to: Ukorzeniłem granata i mam o kilka sadzonek za dużo, dlaczego nie mógłbym wymienić się za jakiegoś cytrusa ?

Gdybym zaproponował ten dział na forum jakiejś szkółki to raczej by nie przeszedł (a może), natomiast w sklepie oferującym gotowe bonsai i akcesoria nie widzę, aby komukolwiek to wadziło. Wymiana to nie handel, nie będzie żadnego obrotu gotówką, a naprawdę może to pomóc w powiększaniu kolekcji egzotycznych (i nie tylko) drzew i krzewów.
 
 
slayer74 
Robert

Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 01 Mar 2007
Skąd: FZI 1974-West Poland
Wysłany: 2007-07-28, 14:37   

super pomysł mi się podoba, dobrze np. jak ma sie znajomego np. leśnika który za grosze (flaszka :drunk: ) załatwi trochę sadzonek ze szkołki lasów państ.
Ostatnio zmieniony przez slayer74 2007-07-28, 14:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
S. Smolińska
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-28, 16:19   

A co myślicie o rozszerzeniu wymiany również na doniczki i inne akcesoria?
 
 
Senemorion
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-28, 16:21   

To chyba uderzy w sklep, ale poczekajmy na szefa :P
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2007-07-28, 20:09   

wydaje misie ze to dobry pomysl bynajmniej zmniejszyla by sie sprzedaz cud bonsai albo cud wody do bonsai ale pomysl calkiem ciekawy :drunk: :spoko: :prosze: :jupi: :brawo: :brawo:
 
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-07-30, 21:18   

Ten pomysł wraca co jakiś czas. Nie zdecydowalismy się na to, głównie dlatego ze mogą zdarzyć się nizbyt udane zamiany, a to moze generować niezbyt miłą atmosferę.

Z mojej strony nie ma zadnego problemu, zeby na shoutboxie pisac, ze chcecie sie czymś wymienic, a reszta byłaby załatwiana na PW z zainteresowanym. Osobny dział raczej nie powstanie.
 
 
Senemorion
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-30, 22:36   

Szefie, na forum jednego sklepu z roślinami http://nepenti.pl/forumpl/Wymiana-f29.html
jest taki dział i nie ma z nim problemu absolutnie żadnego.

Dział jest o wiele wygodniejszy, gdyż shoutbox służy do dennej paplaniny, wystarczy kilka wiadomości i twoje ogłoszenie jest gdzieś hen,hen daleko (albo go nie ma xD)

Myślę, że o zamianach myśleliby raczej "starsi" użytkownicy serwisu, którzy doskonale się znają.

W łatwy sposób można by zrobić system punktowy, inaczej mówiąc : Janek daje ogłoszenie o chęci oddania sadzonek cytryny, Bartek oferuje mu w zamian dęba. Dobijają targu. (wszystko na oczach Opiekuna działu) Po zakończonym handlu obie strony wysyłają wiadomość do Opiekuna, a ten w odpowiednim temacie, przy nickach kontrahentów wstawiałby zależnie od treści komentarza wstawia im "+" - pozytyw
"-" negatyw, "=" - neutral. [Allegro mnie kiedyś pozwie xD]


Proste ? Proste ... A do tego można by od czasu do czasu za pomocą Opiekuna wystawić na allegro, forum aukcję charytatywną, z której dochód zostaje przeznaczony na cele dobroczynne.
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-07-30, 22:46   

Obgadamy to z reszta modów jak bedziemy w komplecie.
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2007-07-31, 13:17   

a ten kto postara sie kogos oszukac albo okrasc dostaje bana na forum i wypad na zawsze :mrgreen: ja jestem za poco nam jakies aukcije gdzie mozna nawet dostac nasiona bonsai ;-) :-/ na fachowej stronie to dostanie towar od kogos co ma jakies pojecie o bonsai no i jescze literatore do poczytania w postaci forum :prosze: :jupi: :brawo:
 
 
 
S. Smolińska
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-31, 13:20   

W kwestiach "technicznych" - jak mogłaby wyglądać wymiana w przypadku zainteresowanych mieszkających np na dwóch końcach Polski?
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-07-31, 13:32   

Poczta :?: Każdy pokryje koszty przesyłki.



Mnie tylko ciekawi jedna kwestia: czy to będą tylko materiały na bonsai czy też zupełnie inne rośliny, a może dojdą inne "graty" do bonsai i zrobi nam się całkowite targowisko.
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
Ostatnio zmieniony przez ogrodnik 2007-07-31, 13:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Senemorion
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-31, 15:16   

Ja osobiście myślałem tylko o roślinach domowych + materiał na bonsai. Regulamin dokładnie by to uwzględniał, z artykułami do bonsai może być dużo kłopotów i przekrętów, a poza tym ich koszt jest większy niż roślinek. Poczta/kurier to już będzie zależało od kontrahentów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group