Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Fikus-czy można coś z niego wykrzesać?
Autor Wiadomość
dariuszsz87
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-11, 22:16   Fikus-czy można coś z niego wykrzesać?

( Wątek z 8.05.2006, ze starej wersji forum. Ewentualne wyjaśnienia oznaczono brązową kursywą ).

witam
mam fikusa i chciałbym zrobić z niego bonsai ale nie wiem czy się nadaje. Zamiast jednego pnia ma 9. Fotki przesłałem QBIKowi mam nadzieje że je tu wrzuci.
Jeśli fikus się nadaje to prosze o rady od czego powinienem zacząć. Czy rozdzielić pnie, przesadzić, przyciąć czy coś innego z nim począć.
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-11, 22:17   

Oto fotki ficusa lub wieloficusa :mrgreen: dariusza.





[ Dodano: Wto 11 Lip, 06 22:18 ]
Też kiedyś miałem coś takiego. Teraz wygląda tak, nie wiem jak innym ale mnie się podoba.

 
 
dariuszsz87
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-11, 22:20   

QBIK wielkie dzieki za fotki ale czekam jeszcze na odpowiedź na pytanie co dalej począć z fikusem czy go rozdzielić, przesadzić, czy wogóle się nadaje?

Myślę nad tym aby przesadzić jeden pień do innej doniczki, a z pozostałych utworzyć lasek ale nie wiem czy to dobry pomysł. Co począć??? :shock: :-?
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-07-11, 22:21   

Nie kwapimy sie zodpowiedzia, ale ktoś musi Ci powiedziec jak to wyglada - mniej wiecej tak
Na zdjęciu widać ficusy, które nie bardzo nadaja sie nawet na materiał na bonsai. Co prawda niemalże ze wszytkiego w końcu można stworzyć bonsai, ale uwierz - szkoda życia...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group