Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ALE ''LIPA" KOMPLETNIE NIE MAM KONCEPCJI
Autor Wiadomość
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-11, 21:23   ALE ''LIPA" KOMPLETNIE NIE MAM KONCEPCJI

( Wątek z 26.04.2006, ze starej wersji forum. Ewentualne wyjaśnienia oznaczono brązową kursywą ).

Dostałem dziś od znajomego lipę i kompletnie nie wiem co z nią zrobić. Średnica pnia u nasady to około 5cm, a wysokość tego krzaka to około 85cm. Osobiście to bym ją zcioł na maksa. Ale najpierw może ktoś z Was na coś wpadnie.

Po poście Olona zdjęcia zostały zmodyfikowane!!!!

1 STRONA


2 STRONA


3 STRONA


4 STRONA
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-11, 21:24   

Zanim zostały zmienione zdjęcia w pierwszym poście:

"Qbiku
Ale ja Cie bardzo proszę o inne tło i inny "poziom", z którego fotografujesz, bo tu to się nie można zbynio połapać.
Konkretnie:
Najlepsze fotki do oceniania kształtów i wyobrażenia sobie stylu, to fotki zrobione aparatem znajdującym się w jednym poziomie z punktem będącym połową wysokości drzewka. KOniecznie jednolite tło! Moze być nawet ściana otynkowanego budynku. Super będzie jeśłi na ścianę nie będzie padal cien drzewka (zaciemnia to ogólny obraz). Robisz np: 4 zdjęcia z tego samego miejsca, obracając drzewko wokół osi i pstrykając najlepsze jego "strony". Drzewko powinno być całe w kadrze. "

Dalsze wywody na temat zdjęć - ucięte
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-11, 21:26   

Do piachu z nią!
na conajmiej 5 lat
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-11, 21:26   

Taką wersję też przewidziałem. Mam ogrudek więc będzie bezpieczna!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-11, 21:27   

uciąć na tym fatalnym zgieciu drzewka - i niech tyje tyje tyje - i czekać czekać czekać az pusci nowe gałązki-po paru latach bedzie co z niej robić

Qbik -jak masz możliwość na ogródek wysadzać -to zrób sobie jak ja zaciszny kątek -wywal tam połowe albo wszystkie drzewka -plus nowe chaszczyki ze sklepów,lasów,pól - i niech rosną -ja tak zrobiłem-co przezyje to przezyje nie mam zamiaru sie rozczulać :-) -ale za pare lat bedzie co robić -niech chociaż co roku wykopie 1 drzewko - to i tak bedzie super
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-07-11, 21:27   

Wygląda to tak jakbyś wsadził ją do tej miseczki bez przycinania korony. Pamietaj o zachowaniu proporcji między przyciętymi korzeniami i koroną.
Druga sprawa, to faktycznie do ziemi, albo dużego pojemnika, bo pień jest całkiem fajny, ale trzeba stworzyc korone, a w takiej misce to troche potrwa.
No i zgodze się z Whitem, zaczął bym tworzyc korone nad tym wygięciem (chociaż zdecydowanie zostawiłbym te dwie gałazki tuż nad nim).
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-11, 21:28   

Tak jak już pisałem dostałem to dziwadło w takim stanie jak jest na fotce. Ale już zrobiłem z nim porządek. Poszła ta lipka w ziemię i jest przycięta. Teraz czekam na nowe gałązki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group