Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Olon
2007-10-14, 17:05
Co to za cudeńko? (?Modrzew?)
Autor Wiadomość
sylwia83
[Usunięty]

  Wysłany: 2007-05-13, 13:41   Co to za cudeńko? (?Modrzew?)

Witam wszystkich :-)
Właśnie zakupiłam upragnione drzewko Bonsai ale nigdzie nie mogę znaleźć jaki to może być gatunek, dlatego zwracam się do Was o pomoc i wskazówki co do pielęgnacji.
Z góry dziękuję i pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez szef 2010-01-26, 21:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-05-13, 13:42   

Skąd masz to drzewko :?: Czy była przy nim jakaś etykieta :?:
Może modrzew :?:
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
Ostatnio zmieniony przez ogrodnik 2007-05-13, 13:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
sylwia83
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-13, 13:58   

Zakupiłam je w kwiaciarni, a na etykiecie jest: Outdoor Bonsai (mimo to mam nadzieję
że nie padnie mi w domu;) kilka zdań chyba po holendersku oraz symbole co do nasłonecznienia i podlewania. Masz jakiś pomysł jaki to gatunek?
 
 
00seba
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-13, 14:21   

po pierwsze to witam (jestem z okolic lublina). Najważniejsze to nie trzymaj go w domu tylko na balkon z nim to Outdoor !! Po drugie to wydaje mi się na 99 % że to jakiś iglak (urwij jednego listka i powąchaj czy nie czuć zapachu żywicy) tylko nie bardzo kojarzę jaki. przychodzi mi na myśl jakaś odmiana modrzewia (na pewno nie jest to nasz rodzimy europejski) może metasekwoja lub choina kanadyjska. Jeżeli jest jakaś karteczka na doniczce to dokładnie napisz co tam pisze bo często po Łacinie gatunki są opisywane. :spoko:
 
 
sylwia83
Gość
Wysłany: 2007-05-13, 15:25   

Zapachu żywicy niestety nie wyczułam. W zasadzie to dlaczego drzewek outdoor nie można trzymać w domu, teraz to się już przestraszyłam bo nie mam balkonu :-( ? Rzeczywiście z tego co się już zorientowałam to jest podobieństwo do modrzewia ale moje drzewko ma chyba za bardzo delikatne i miękkie listki żeby to były igły, już sama nie wiem. Na etykiecie na pewno nie ma nazwy nawet łacińskiej :-(
 
 
00seba
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-13, 17:51   

a na pewno ma to być outdoor?? może się w kwiaciarni trzeba dopytać może coś pokićkali, jeżeli nie iglak to może być to jakaś roślina egzotyczna ale na pewno wtedy nie będzie outdoor tylko indoor. no to jest nad czym główkować może spece od botaniki powinni się wypowiedzieć ja akurat nie mam aż tak szerokiej wiedzy na temat gatunków drzew i krzewów. Zrób lepsze zdjęcie (ze zbliżeniem i ostre) pnia i wtedy może ktoś ci pomoże.
 
 
Metro
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-13, 20:47   

to modrzew i outdoor Listki modrzewia są delikatne i miękkie szczególnie że drzewko jest młode
 
 
sylwia83
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-13, 20:57   

Nareszcie znalazłam gatunek tego drzewka, jest to Larix kaempferi czyli modrzew jak dobrze sugerowaliście. Zamieszczam linka do strony, z której namierzyłam tą nazwę.
http://www.yatego.com/bon...larix-kaempferi
Spróbuję hodować je w domu, zobaczę jak będzie się zachowywać, a potem ewentualnie coś wymyślę. Jeżeli ktoś z Was posiada ten sam gatunek to proszę o jakieś wskazówki co do pielęgnacji.
Pozdrawiam wszystkich i dzięks za pomoc w ustaleniu tożsamości mojego drzewka :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group