Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Robale w ziemi - ficus retusa [ amblyseius cucumeris ]
Autor Wiadomość
specialdelivery
[Usunięty]

  Wysłany: 2007-04-15, 11:51   Robale w ziemi - ficus retusa [ amblyseius cucumeris ]

Witam
Przeszukałam cały dział lecznicy i nie znalazłam nic o moich robalach w ziemi...
Wyglądają jak małe mszyce tylko, że są w ziemi i białe, takie żelkowate ale mętne i mają takie dłuższe czułki z przodu...
Jakieś dwa tygodnie temu przesadziłam go do nowej ziemi i troche podciełam korzenie... to nie była niestety profesjonalna robota ale stosowałam się do głównych zaleceń przy podcinaniu...
No liście żółkną i opadają... te zielone też opadają...
Teraz nie wiem czy to te robale czy może moja wina przy przesadzaniu...
Chciałam poczekać żeby korzonki się unormowały w tej ziemi i może by się coś poprawiło ale nie wiem czy może powinnam zacząć walkę z robalami....

Plisss pomóżcie..... :help:
Ostatnio zmieniony przez szef 2013-02-28, 20:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Max
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-15, 12:07   Re: Robale w ziemi - ficus retusa

specialdelivery napisał/a:

Przeszukałam cały dział lecznicy i nie znalazłam nic o moich robalach w ziemi...

A ten czytałas http://www.przyjacielebon...wforum.php?f=16 ?
Z opisu stawiam na skoczogonki, ostatnio sie wypowiadałem w jednym temacie w lecznicy (tytuł : Małe białe żyjątka na fikusie, czy jakos tak ) jak je zwalczyć ( podawałem środek chemiczny, ktory mozna kupic na allegro ) Co do opadania liści, to maiłem skoczogonki ( sporą kolonie ) ponad tydzien i nie powodowały jakiś szkód, a tym bardziej opadania liści, także jest to zapewne efekt przeszadzania z tym podcinaniem korzeni.
 
 
specialdelivery
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-15, 12:30   

No w tym dziale też byłam ale to nie są te robale... one nie są takie podłużne tylko bardziej jak mszyca takie jak to: () a długość tego "jajka" to ok. 1 mm i nie ma segmentów... ciężko by je dostrzec, trzeba się dobrze przyjrzeć... bardziej to mi przypomina przędziorka (co do kształtu robala) tyle, że jest on w ziemi i nie snuje żadnych pajęczyn...
Nie wiem może jeszcze troche poczekam aż pojawią sie inne objawy...
 
 
Max
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-15, 12:36   

to moze to ten:

w takim wypadku jest to:
http://www.przyjacielebon...topic.php?t=163
 
 
specialdelivery
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-15, 12:54   

No na tym zdjęciu to jest baaardzo podobne :-) tylko że łazi między grudkami ziemi.. ale jeśli to jest ten "drapieżny przyjaciel" to jestem już spokojniejsza :-) muszę jeszcze tylko poczekać aż mój bonsai się odrodzi po tym przesadzaniu...
wielkie dzięki za pomoc! na tamtej fotce bym tego nie rozpoznała... :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group