Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nożyce chiński za 5 zł
Autor Wiadomość
lui.jbc
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-05, 23:17   Nożyce chiński za 5 zł

nabyłem dzisiaj mały gadzecik tzn nożyce do przycinania i są to napewno chińskie bo kupiłem je w sklpie z chińskim towarem:-) po na szemu to wszystko po 4 zł zapłaciłem za nie 5 zł ale wyglądają solidnie. Jeszcze ich nie wypróbowałem ale są ostre:-) jak by ktoś był zainteresowany to mieli ich na kopy :-)
a oto one:
 
 
Senemorion
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-05, 23:25   

Identyko :
:-o :wow:
Normalnie chyba nie wiedzą co sprzedają ... Prawdziwe nożyce do bonsai :D
Stary to nawet ogrodowe nożyce nie są . Już chyba lepsze będą zwykłe nożyczki do cięcia papieru dostępne w każdym papierniczym . Miałem kiedyś takie nożyczki i rozleciały się po jakimś tygodniu . Chińskie rzeczy mają to do siebie , że są do ... :jupi:

Admin: Tyle, że te które pokazałeś w tym poście są japońskie, firmy SATO. Nie wprowadzaj w błąd.
Ostatnio zmieniony przez szef 2007-04-12, 15:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lui.jbc
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-05, 23:32   

może ale od czegoś trzeba zacząć nie ma to jak lans ;-) :beer: pozdrawiam pozyjemy zobaczymy
 
 
Senemorion
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-05, 23:37   

lui.jbc, wiesz rób jak chcesz ... Dla mnie to możesz nawet ciąć nożem kuchennym :D Jednak lepiej będzie jak je wyparzysz . W zasadzie każdy sprzęt (nie ogrodniczy) który używamy do bonsai należy wyparzyć . Po prostu zanurz na kilka chwil w gorącej wodzie owe nożyczki (o ile się plastik nie roztopi xD ) . Usunie to bakterie więc roślinkom łatwiej będzie zabliźniać rany .
 
 
lui.jbc
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-05, 23:45   

jest na nich tzn. na ostrzu jeszcze jakiś olej zabezpieczający. ale ok dzieki za rade
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-06, 10:07   

Ja osobiście używam chińskich narzędzi z wiadomych powodów (cena) od roku i jak na razie jest ok. Stal jest rewelka. Jak się rozjadą to należy delikatnie na kowadełku oklepać nit i gotowe.
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-04-06, 11:21   

A ja mam już cały zestawik japońskich (i poza tym jedną "pomyłkę" z zeszłego roku-chińszczyznę) i te narzędzia są na prawdę suuuuuuuuuuuper. W porównaniu do chińszczyzny to o niebo lepsze. Od tych chińskich to się ręce brudzą. Ale myślę, że na początek do jakichś małych zadań takie wystarczą (przycięcia najmniejszych gałązek, ogonków liściowych), do grubszych prac używam tylko japońskich.
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
 
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-06, 13:36   

Moje nie brudzą. Prawdopodobnie a nawet na pewno to są chińskie i inne chińskie.
 
 
00seba
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-06, 17:13   

ogrodnik, gdzie kupiłeś i za ile?? przeglądam internetowe sklepy z narzedziami do bonsai i nie wiem który oferuje lepszy towar.
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-04-06, 17:42   

Mam od szefa. Bardzo polecam :!:
http://przyjacielebonsai.pl/narzedzia.htm
poza tymi mam jeszcze od niego kleszcze kuliste do sęków więc możesz pytać też o inne narzędzia niż na tej stronce
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
 
 
 
white_mtb
Gość
Wysłany: 2007-04-10, 20:07   

Napisze krótko jeżeli ktoś podchodzi do sprawy poważnie - i chce bonsai zajmować sie nie to że na tydzień czy miesiąc (ale odkrył w Bonsai samego siebie) to tak - w narzędzia warto inwestować.
 
 
Angel_of_Death
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-10, 20:09   

Jeżeli ktoś chce hodować jedną roslinke - nie ma sensu płacić za roślinke 50 zł a za komplet narzędzi 500 zł. Więc można obstać przy sekatorku za 6 zł :)

Kolejna sprawa - nie czepiajac się - ale najpierw warto wydać kaske na warsztay, spotkania itp itd. i nauczyć sie czegoś o Bonsai a dopiero potem wydawać kase na porządne materiały do formowania, narzędzia itp itd. Ktoś kto dopiero zaczyna - jaki jest sens w tym aby wydawał kase odrazu na japońskie narzędzia ? Jeżeli nie potrafi się ich poprawnie użyć i o nie dbać ;] A ze spotkań Śląskiej Grupy nie nauczy sie bonsai ponieważ większość osób będących na tych spotkaniach nie było na rzadnych warsztatach...

Jeżeli mowa o chińskich nożycach które się pogieły - zapewne kosztowały 10 zł i były koloru srebrnego gdzie po 2 były do wywalenia
Tomasz pisze napewno o narzędziach z czarnej stali - narzędzia chińskie, obecnie cały czas poszerzam tą kolekcje i nie odczówam jak narazie aż tak wielkiej różnicy miedzy chińskimi a japońskimi które sprzedają PrzyjacieleBonsai -nawet byś ich wizualnie nie odróżnił ... mam z japońskich jedynie cegi do drutu ...

Co do japońskich narzędzi walnij sobie zestawik ze stali szlachetnej firmy MASAKUNI która zajmuje sie produkcją narzędzi od jakichś 67 lat ... gdzie koszt takiego zestawu to około 5 000 euro. I dopiero szpanuj ;]
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-04-11, 08:56   

Kto wie...za kilka latek jak będzie mnie na to stać to z pewnością sobie walnę takie narzędzia :!:
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
 
 
 
lasek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-11, 10:23   

a szkoda ze nie ma w polsce dostepnych narzedzi z tworzywa chromo-niklowego... to dopiero jest cena
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2007-04-11, 18:37   

:lol:

Cytat:
A ze spotkań Śląskiej Grupy nie nauczy sie bonsai ponieważ większość osób będących na tych spotkaniach nie było na rzadnych warsztatach...


Widzę, że niektórym osobom bardzo zależy na podnoszeniu emocji na tym forum i skłócaniu środowisk skupiających entuzjastów bonsai. Apeluję do wszystkich, którzy próbują takie jak ta, sprawy wyjaśniać i prostować na łamach forum ( co zazwyczaj ma skutek odwrotny ). Bądźcie ponad to i nie dajcie się prowokować. Grupa robocza forum oraz wszyscy spokojni forumowicze, będą Wam wdzięczni za taką właśnie postawę. :prosze:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group