Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Drut
Autor Wiadomość
ra_decki
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-13, 19:52   Drut

wszedzie pisze ze do drutowania drzewek nalezy uzywac drutu miedzianego lub aluminiowego, tak sie stalo ze wpadl w moje rece drut cynkowy czy tam ocynkowany, czysciutki lsniacy srebrny taki, zastanawiam sie czy mozna go urzyc do drutowania drzewek ??
 
 
lasek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-13, 20:02   

wydaje mi sie ze tak
 
 
mateoosh
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-13, 21:52   

sadze ze nadaje sie . i tylko nie sa one uzywane poniewaz bardzo kontrastują z drzewkiem. ale tak mi sie tylko wydaje :D
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-14, 17:06   

Ja używam drutu ocynkowanego do wiązania zbrojeń i wiem iż jest bardzo twardy a po gięciu staje się jeszcze bardziej twardy. Nie jest dobry. Miedź lub aluminium.
 
 
ra_decki
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-14, 17:21   

hmm a to ciekawe bo wlasnie dlatego zabralem ten drut ze soba iz wydal mi sie dosc latwy do formowania i odpowiedni do utrzymania roslinyu w danym polozeniu, chyba nic nie zaszkodzi jak uzyje tego do drutowania
 
 
lasek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-14, 17:28   

wiec qbiku dlaczego mowisz z jest zly jak sam takiego uzywasz??:) :-D
 
 
Quanita
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-15, 08:01   

Cynk w swojej konsystencji przypomina olow,jest dosc miekki,ale bardziej kruchy.Sam drut cynkowy,mimo iz w latwy w gieciu,to nie najlepszy material do drutowania drzewek.Poza tym cynk jest bardzo reaktywny w srodowisku kwasnym i zasadowym,ktorego przy uprawie roslin trudno uniknac.Mimo ze z woda nie reaguje,w innych srodowiskach uwalnia latwo szkodliwe zwiazki.Jesli mowimy jednak o drucie ocynkowanym,to najczesciej stalowym.Tak jak pisal wyzej Qbik,jest on za twardy i malo elastyczny,latwo wiec o uszkodzenia mechaniczne kory na drzewkach,a polozenie go na delikatne,mlode pedy wydaje mi sie duza sztuka.Zreszta powloka cynkowa nie jest trwala i po jakims czasie drut zwyczajnie zacznie korodowac,wystarczy popatrzec na siatki ogrodzeniowe. ;-)
 
 
00seba
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-15, 13:41   

najlepszy jest drut aluminiowy oksydowany, próbowałem miedzianego ale jest dużo twardszy podczas nawijania (niby w rękach jest bardzo miękki ), przetestowałem miedziany na fikusie z marketu i niestety straciłem dwie gałązki.
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2007-03-15, 18:09   

nie nie ten drut usmiercil mi rosline :-| ja tez tak myslalem ze sie nadaje bo jest mieki i latwo sie formoje i tak bylo ale prez 2 tygodnie pozniej roslina zacela schnac liscie usychaly na pniu nadawaly sie tylko na cherbate :oops:
 
 
 
ra_decki
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-15, 18:20   

racja racja, jednak cynkowy sie nie nadaje, probowalem troche podrutowac swoje drzeweko ale jednak nie jest tak latwo jak moglo sie wydawac na poczatku, poszukam tego aluminiowego i wtedy zrobie drutowanie
 
 
00seba
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-17, 13:44   

znajdziesz go bez problemu na allegro polecam sprzedającego Mariusz_Max, sam od niego kupuje ma dobry towar
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-03-24, 19:44   

cudze chwalicie , swego nie widzicie , a co z adminem tego forum , u niego też można kupić druty , ziemię , i doniczki , czy też narzędzia , niemal wszystko jest , a jeśli czegoś nie ma to będzie , wystarczy kliknąć w lewy , górny baner i jesteś na stronce , pozatym na allegro też jest widoczna firma "Przyjaciele Bonsai" :roll: ;-) :-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
mateoosh
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-24, 20:53   

Ja tez polecam :D tego sprzedawce:D :P :P isie nie podlizuje;P::P
 
 
00seba
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-25, 20:04   

sory jacek ale nie lubie przepłacać :-D
----------------------------------------------------
tak jeszcze off top zerkałeś na linka w moim opisie? szokujące !! !
Ostatnio zmieniony przez 00seba 2007-03-25, 20:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group