Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Osadzanie na kamieniu - skąd i jaki kamień?
Autor Wiadomość
Pen-Jing
[Usunięty]

  Wysłany: 2007-01-30, 20:53   Osadzanie na kamieniu - skąd i jaki kamień?

Posiadam w swojej skromnej kolekcji drzewek, jedno, które chciałbym osadzić na kamieniu. Problem polega na tym, że nie wiem skąd wziąć jakąś fajną skałkę. Szukałem w naturze, ale zazwyczaj są to pospolite okrąglaki albo kamienie które nie do końca mnie zadawalają. Pytanie tyczy się też saikei ponieważ w przyszłości chciałbym coś takiego zrobić.
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-01-30, 23:41   

szukaj w większych sklepach akwarystycznych "tuf wulkaniczny" takie skałki , ale są dość drogie :roll: :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Ben
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-31, 09:20   

Moża też szukać w zakladach kamieniarskich które robią nagrobki, lub kostka bruku + młotek i przecinak ;-) Jak sie rozejżysz to kamieni jest sporo i o dowolnej barwie, reszta to już twoja wyobraźnia. Pamietaj jednak o okularch 8-)
Ostatnio zmieniony przez Ben 2007-01-31, 09:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pen-Jing
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-31, 11:35   

Jacek Grzelak --> Z tyfem wulkanicznym będzie bardzo ciężko, niestety mieszkam w małym miasteczku, wątpię żebym go dostał. Szukałem też w sieci i nie mogę znaleźć żadnego sklepu, który ma go w swojej ofercie.

Ben --> A jeżeli chodzi o skład chemiczny, to najlepsze są chyba skały pochodzenia magmowego tj. np. granit? Wszystkie lessy, piaskowce i gipsy się rozpuszczą przy podlewaniu. To moja własna teoria więc może nie być do końca właściwa, dlatego pytam. ;)
 
 
Ben
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-31, 12:31   

Pen-Jing napisał/a:
magmowego tj. np. granit?


Cyt. z encyklopedii:

Cytat:
"Skały wulkaniczne (efuzywne) – krystalizują się z magmy wydobywającej się na powierzchnię Ziemi w postaci lawy, m.in.: bazalt, melafir, andezyt, dacyt, latyt, ryolit, porfir, obsydian"


Możemy je spotkać na każdym kroku, jest z czego wybierać ;-)
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-31, 20:54   

Poszukiwania najlepiej zacząć na wiosnę na obrzeżach pól uprawnych. Często na skrajach pól, miedzach itp można znaleźć niezłe składy kamorów które są utrapieniem rolników.
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-01-31, 20:57   

Jeżeli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania jest jakaś szkółka ogrodnicza, w której oferowane są także usługi z zakresu zakładania i pielegnacji ogrodów to mogą tam mieć różne ładne kamienie na skalniaki, itd. Spróbuj w takim miejscu poszukać.
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
 
 
 
Kosmo
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-08, 16:59   

A jeśli nie daleko gdzie mieszkasz jest zakład z piaskowcami to możesz się tam rozejrzeć jest ich tam od koloru do wyboru i różne wielkości ale podejżewam że zbytnio tanie one nie będą
 
 
Azz
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-09, 17:35   

A ja mam pytanie... Mianowicie jak do tego celu nadaja sie wapienie?
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2007-03-09, 18:42   

O tyle się nadają o ile rośłina którą na nich posadzisz jest wapniolubna :] . Innym mogą zaszkodzić. Generalnie dobieramy raczej skały o porowatej strukturze i ciekawym kształcie, które chemicznie są jak najbardziej neutralne dla rośłiny. Wapień z pewnością do takich nie należy, a i trwałość ma zdecydowanie mniejszą.

:-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group