Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
wiąz lub zelkowa - problem z usychającymi liśćmi
Autor Wiadomość
jasqlar
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-02, 12:52   wiąz lub zelkowa - problem z usychającymi liśćmi

witam serdecznie wszystkich miłośników bonsai!
w połowie lutego stałem się posiadaczem drzewka, które jak na początku myślałem nazywało się zelkowa - z taka etykietą ją nabyłem. w ciągu kilku pierwszych dni roślina zgubiła parę liści - musiała się przystosować jak sądzę. Po paru kolejnych dniach ku mojej radości zaczęły pojawiać się nowe listki. Radość ta nie trwała zbyt długo gdyż zauważyłem, że zarówno nowe jak i stare liście zaczynają więdnąć i usychać w specyficzny sposób. Drzewko stoi na komodzie w pokoju znajdującym się po wschodniej stronie budynku. Polewam je raz na dwa dni. Raz w tygodniu nawożę. Dwa-trzy razy dziennie zraszam je wodą. Proszę o pomoc i poradę

mlode listki_resize.JPG
tak wyglądają młode listki
Plik ściągnięto 3397 raz(y) 31,53 KB

usychanie_resize.JPG
tak usychają liście
Plik ściągnięto 3397 raz(y) 35,75 KB

pien_resize.JPG
jakiś dziwny zielono biały nalot na pniu
Plik ściągnięto 3397 raz(y) 60,2 KB

liscie_resize.JPG
tak wyglądają dorosłe listki
Plik ściągnięto 3397 raz(y) 56,59 KB

wiaz_resize.JPG
tak wygląda moje drzewko
Plik ściągnięto 3397 raz(y) 40,78 KB

 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-02, 13:18   

Po pierwsze drzewko powinno stać bezpośrednio na parapecie przy szybie. Nawożnia narazie zaprzestań do momentu poprawy a i wtedy nawoź raz na 2 tygodnie i nie zraszaj tak często raz dziennie w zupełności wystarczy. Zielono-biały nalot to kamień z wody i prawdopodobnie zarodniki mchu. Ziemia wygląda mi na przelaną - podlewaj dopiero kiedy wierzchnia warstwa jest sucha.
 
 
jasqlar
Gość
Wysłany: 2007-03-02, 15:15   

Qbik napisał/a:
Po pierwsze drzewko powinno stać bezpośrednio na parapecie przy szybie...


nie wiem czy to dobry pomysł gdyż pod parapetem znajdują się kaloryfery :( czytałem że to może zaszkodzić. Wrócę do swojego pytania:
co powoduje że liście w ten sposób więdną ?
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-03-02, 15:54   

Liście więdną od przelania-odpowiedź już była podana. Kaloryfer moze szkodzić, ale nie musi. Jeśli zastosujesz tacę z keramzytem (użyj wyszukiwarki forumowej) to będzie wszystko w porządku.
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
 
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-02, 16:05   

jasqlar napisał/a:
Qbik napisał/a:
Po pierwsze drzewko powinno stać bezpośrednio na parapecie przy szybie...
nie wiem czy to dobry pomysł gdyż pod parapetem znajdują się kaloryfery :( czytałem że to może zaszkodzić.


Nie rozśmieszaj ludzi! Słońce to zycie - Drzewko będzie się rozwijało niż na oddalonej od okna szafeczce ...

jasqlar napisał/a:
Wrócę do swojego pytania:
co powoduje że liście w ten sposób więdną ?


Z fotek widać że liście więdną bo mają mało słońca bądz też mają zbyt suche powietrze - gdyby to była woda (przelanie) raczej by żółkły ...
Co do podwyższenia wilgotności albo taca z kamykami jak Ogrodnik napisał ,albo częstsze spryskiwanie rośliny przestaną woda i powinno byc dobrze. A miejsce -zdecydowanie okno (grzejniki po mału przestają juz grzać bo idzie wiosna)

Zdrówko ! :drunk:
Ostatnio zmieniony przez White_mtb 2007-03-02, 17:24, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group