Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sosna w domu
Autor Wiadomość
kasiag
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-02, 10:51   Sosna w domu

Dostałam w listopadzie dzrzewko bonsai jest to sosna pospolita . Do tej pory było wszystko ok pięknie rosła wypuszczała nowe pędy aż nagle zaczeła mi więdnąć. Trzymam ją w domu
,podlewam 2 razy w tygodniu nawożę raz na 2-3 tygodnie i mimo to zaczyna usychać. pomóżcie mi co mam zrobić żeby jeszcze uratować to drzewko
Ostatnio zmieniony przez szef 2013-02-26, 21:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Quanita
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-02, 11:18   

Jedyne co mozesz zrobic,to wystawic ja na dwor.Zdanie mowiace o tym,ze drzew rodzimych nie uprawia sie w warunkach domowych,padlo na forum juz wielokrotnie.Wiedza na ten temat nie jest tajemna.Jak wiele sosen,bukow,debow widujesz na parapetach okiennych w swojej okolicy?
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-02, 13:25   

Niestety Quanita ma rację jest to roślina która musi być uprawiana na dworze w innym przypadku zdechnie u ile już tego nie zrobiła, jest już dość ciepło i trzeba ją ewakuować na dwór może odżyje !! W razie mrozów trzeba ją umieścić w chłodnej piwnicy lub strychu w widnym miejscu. Latem w pełnym słońcu.
 
 
kasiag
Gość
Wysłany: 2007-03-02, 13:42   

Serdeczne dzięki za informację . Wystawie je na balkon mam neiźle zabudowany więc nie naraże sosny na wiatr a jednocześnie będzie tam miała dużo słońca.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group