To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Początki - Pomocy :-( nie wiem jak pomóc mojemu bonsai...

Fumeidare - 2018-10-10, 00:44
Temat postu: Pomocy :-( nie wiem jak pomóc mojemu bonsai...
Witam. Przedstawię krótką historie mojego drzewka bonsai. Mam go już 2 lata, przesadzalam go 2 razy (drugi raz w to lato bo stwierdziłam, że ziemia jest wyiałowiona) dodatkowo na wiosnę delikatnie go przyciełam, i nic się z nim nie działo... Gdy pojechalam na wakacje na tyg i wróciłam to drzewko lekko podeschlo i zrobiłam błąd bo chyba je przelałam... Bo zaczęły mi liście do połowy usychac i opadac... Więc przesuszylam drzewko i pilnowałam by bylo poprawnie podlewane i drzewko odzylo wypuściło dużo nowych liści i ogólnie wyglądał na zdrowe drzewko... Kilka dni temu zauważyłam że liście które odorosły na czubkach gałązek przywiedly i tylko te nowe listki i nie rozumiem dlaczego... Wzięłam lekko przyciełam najciensze i suche gałązki i zrosilam drzewko i nałożyłam na koronę torebkę foliowa... Nie wiem czy dobrze zrobiłam ale kompletnie nie wiedziałam co robić... Proszę pomóżcie mi, czytałam masę postów na forum i wydawało mi się że wszystko robie ok... Wrzucam zdjęcie obecnego stanu drzewka i gdy był w formie... Nie rozumiem co się dzieje z moim drzewkiem...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group