To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Początki - Grubosz Jajowaty- początki

Anonymous - 2012-08-18, 14:24
Temat postu: Grubosz Jajowaty- początki
Witam Drogich forumowiczów! Niedawno zacząłem przygodę z bonsai z moim gruboszem. Chciałbym uformować go w stylu Moyogi, bo zauważyłem że sadzonka sama posiada tendencje do formowania w tym stylu. Co sądzicie o moim drzewku? Jest po wstępnym przycięciu, co radzicie zrobić dalej? W załączniku dodaję zdjęcie drzewka.
Anonymous - 2012-08-18, 18:26

Moim zdaniem powinieneś go zostawić w spokoju przez 1-2lata i cały czas dawać papu ,podlewać. potem może coś źdiałasz.
:-)

peper50 - 2012-08-18, 22:15

To nie jest żadne drzewko tylko szczepka, sadzonka.
Anonymous - 2012-08-19, 13:30

OK dzięki za odpowiedzi :-) zrobie jak napisał AtriumAnterium i po 1-2 latach zobacze co będzie dalej. Jeszcze jedno pytanie: jaki zalecacie do niego nawóz i w którym okresie ewentualnie nawozić? ( i czy grubosze potrzebują częstego nawożenia?)
Anonymous - 2012-08-19, 21:28

Lepiej używać nawozów o żadszym jego dostarczania ,ale o dłuższym działaniu. Lepiej nawozić wiosną ,a i tak będziesz opisane zastosowanie na opakowaniu. Pamiętaj, po 3tyg. po przesadzeniu nie wolno nawozić rośliny. Powodzenia z drzewkiem :-)
peper50 - 2012-08-19, 22:25

AtriumAnterium napisał/a:
Lepiej używać nawozów o żadszym jego dostarczania ,ale o dłuższym działaniu. Lepiej nawozić wiosną ,a i tak będziesz opisane zastosowanie na opakowaniu. Pamiętaj, po 3tyg. po przesadzeniu nie wolno nawozić rośliny. Powodzenia z drzewkiem :-)


Bullshit.

Eh... Każdy nawóz będzie dobry. A nawozimy nie wiosną a od wiosny do jesieni. Systematycznie aby zapewnić roślinom niezbędnych składników w okresie wegetacji jak i lepiej przygotować je do zimy.

Anonymous - 2012-08-20, 14:47

Na jedno wychodzi, od wiosny ,a co do nawozów. Jak nie jest się zapominalskim to warto brać nawozy które wymieniłem , jak ktoś ma dobrą pamięć to polecam też te drugie :-)
Anonymous - 2012-08-20, 14:47

Na jedno wychodzi, od wiosny ,a co do nawozów. Jak nie jest się zapominalskim to warto brać nawozy które wymieniłem , jak ktoś ma dobrą pamięć to polecam też te drugie :-)
TigerStyle - 2012-08-20, 21:59

AtriumAnterium, wiosną a od wiosny go jesieni nie wychodzi na jedno. "Jak się jest zapominalskim to warto brać nawozy które wymieniłem..." - jakie nawozy wymieniłeś? Ogólnie gramatyka leży, zdublowane posty. Czekam na reakcję admina.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group