To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Początki - Cesarskie drzewko

komandi22 - 2012-02-04, 18:32
Temat postu: Cesarskie drzewko
Witam mam pytanie ponieważ jestem początkujacy a wiem ze nasiona to pic na wodę :) i rośnie to bardzo długo to czy Cesarskie drzewko szczęścia nadawało by się na własnię bonzaia ponieważ podobno rośnie to 2m w ciągu roku i jestem bardzo ciekaw czy tak samo szybko rosło by to jako własnię bonzai ??
Mehi - 2012-02-04, 22:59

podaj lacinska nazwe tego czegos
armin - 2012-02-04, 23:02

2 metry w ciągu roku? Nawet jeśli istnieje coś takiego, to jest to mierny materiał na bonsai.
Archfiend - 2012-02-05, 11:55

Koledze chyba chodzi o tak popularne drzewko szczęścia.
Jest to chyba grubosz, dostępny na każdym parapecie polskiej szkoły.
Faktycznie prosty w hodowli, nie wymagający ,rośnie jak nieco nierozgarnięty, ale ile w ciągu roku nie wiem. Wiem tyle, że na bonsai jest dość popularny, szczególnie na początek.

nandu - 2012-02-05, 14:09

Zapewne chodzi tutaj o paulownię puszystą. Wydje się, że ma toto za duże liście.
Pawelr75 - 2012-02-06, 20:06

Opis:
Chińczycy od wielu wieków sadzili cesarskie drzewko niedaleko domów aby przyciągnąć szczęście. Jedynie na Paulowni cesarskiej siadał mityczny ptak Feniks. Co ciekawe Paulownia ma zdolność odradzania się z korzeni po ścięciu lub spaleniu.
Jednak najbardziej widowiskową cechą rośliny są piękne, pachnące kwiaty.

Ze względu na niesamowicie szybki wzrost Paulownia cesarska to drzewo przyszłości. W optymalnych warunkach może osiągnąć ponad 5 metrów w pierwszym roku!!! (U nas maksymalnie 1-2 metry rocznie) Jest przy tym niezwykle wytrzymała i prosta w uprawie. Dorosłe drzewo dobrze znosi przesuszanie. Jej korzenie sięgają głęboko w ziemię więc pod drzewem można z powodzeniem sadzić inne rośliny. Wytrzymuje temperatury od -23C do ponad 40C!!! Jedynie młode 1-2 letnie sadzonki należy zabezpieczyć przed silnym mrozem.

Liście
Skupione na szczytach zeszłorocznych pędów, naprzeciwległe, bardzo duże o długości ok. 15 – 30 cm. Owalne, u nasady wcięte sercowate, całobrzegie. Z wierzchu matowe, ciemnozielone i aksamitne, pokryte krótkim włosiem, od spodu szare, filcowate. Ogonki liści nawet do 40 cm długości.
Kwiaty
Zebrane w wyprostowane, wiechowato rozgałęziono kwiatostany o wysokości ok. 40 cm z gałązkami bocznymi o długości 5 – 15 cm. Pączki kwiatowe są rudobrunatne lub brunatnoczerwone, owłosione, w tej postaci zimują. Kwiaty rozwijają się zanim drzewo wytworzy liście. Kwiaty naparstkowo-dzwonkowate, bardzo duże, na zewnątrz bladofioletowo-niebieskawe, wewnątrz z żółtymi prążkami. W Europie kwitnie w maju.

WNIOSKI
Ze wzgłędu na duże liście i kwiaty, materiał raczej kiepski na bonsai
pozdr.

peper50 - 2012-02-07, 01:40

Zawsze można wystawiać w stanie bezlistnym. Podobna trochę do glicynii.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group