To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Pozyskiwanie materiału na bonsai - yamadori... pierwsze drzewko???

Anonymous - 2010-10-16, 18:40
Temat postu: yamadori... pierwsze drzewko???
witam. interesuje się bonsai od ok roku ale sztuka bonsai to dlamnie jak narazie strony www. moje pytanie jest proste. czy doświadczony tylko w teorie poradzi sobie z yamadori?? (chodzi o 1 drzewko)
z góry dzięki.
pozdrawiam

ItalianCopper - 2010-10-16, 19:31

To tak jakbyś spytał czy z książką kucharską bez doświadczenia zrobisz sobie "Coś" do jedzenia.
Napisz o jakie drzewko chodzi, na jakim terenie rośnie, jaki ma obwód pnia i wysokośś. Będzie łatwiej udzielić jakiejkolwiek odpowiedzi. a najlepiej podeślij zdjęcia.

Anonymous - 2010-10-16, 19:45

drzewka rosną na ruinach po dawnych PGRach. podłoże to 5cm wełna mineralna a pod nią jest posadzka. drzewka mają ok 30 cm gr ok 5cm gęste gróbe gałęzie. klony dęby i brzozy. wiem że to ciężki temat. w tygodniu podeśle fotki
dragonww - 2010-10-16, 19:50

Jeśli korzenie wlazły między posadzkę to zapomnij o pozyskaniu.
Anonymous - 2010-10-16, 19:56

Wojtek przepraszam zapomniałem dopisać. na posadzce są położone kafelki. zrobie fotki
ItalianCopper - 2010-10-16, 22:41

Tylko z góry prośba o dokładne fotki pokazujące jak te drzewka tam siedzą.
Jeśli korzenie nie przeszły przez posadzkę to jest spora szansa na fajny materiał bo w takim wypadku korzenie poszły sobie w poziomie.

peper50 - 2010-10-17, 13:12

Pomysł fajny i jak koledzy wyżej napisali mogą się trafić fajne materiały.

Uważam jednak, że yamadori to bardzo dojrzały temat i bez doświadczenia szanse na uśmiercenie rośliny są ogromne. Jeśli lubisz ryzyko to proszę bardzo. Być może ktoś ze znajomych zna się na tym lepiej i pomoże Ci radą o doświadczeniem.

Ja osobiście nie ruszam roślin jeśli mam jakiekolwiek wątpliwości, że sobie poradzę. Sztuka bonsai to również i szacunek dla przyrody...

Pozdrawiam.

radosai - 2010-10-26, 10:54

witam.
Czekam na zdjęcia. Już 10 dni minęło i ... .



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group