To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Lecznica - Wiąz żółknie

Anonymous - 2006-09-02, 13:43
Temat postu: Wiąz żółknie
( Wątek z 24.04.2006, ze starej wersji forum. Ewentualne wyjaśnienia oznaczono brązową kursywą ).

Moje drzewko w ciagu jednego dnia nagle zmienilo barwe z zielonego na zółtą, czym to moze byc spowodowane? Bylo podlewane i zraszane.Czy moze byc to wina przelania? Stoi w dosc jansnym miejscu ale nie padaja na nie bezposrednio promienie słoneczne, listki na razie nie opadaja. co robić?? prosze o pomoc

szef - 2006-09-02, 13:44

Jeśli stało się to dość szybko to całkiem możliwe że to przelanie, znacznie ogranicz podlewanie na kilka dni a później podlewaj gdy wierzchnia warstwa lekko przeschnie. Jeśli temperatura będzie taka jak dziś (około 20st) to śmiało możesz w dzień wystawić swojego wiąza na zewnątrz.
:-)

Anonymous - 2006-09-02, 13:44

Tak własnie zrobie, dziekuje za porade
Anonymous - 2006-09-02, 13:45

Miałem ten sam problem, rowniez dziekuje za pomoc
:-)

Anonymous - 2006-09-02, 13:47

Witam mam podobny problem z tym że ten proces(żółknięcie=>usychanie=>opadanie)zaczeło sie jakiś czas temu i nasila się.Drzewkiem opiekuje się staranie cały czas tak samo i jestem załamany.Podlewam raz lub dwa razy dziennie(delikatnie) i zraszam,co dwa tygodnie nawoże(pokon do Bonsai).Pomóżcie prosze niechce go stracić
:-)

Anonymous - 2006-09-04, 17:34

Nie nawozi sie drzewek jesli takie rzeczy sie z nimi dzieja, to po pierwsze.
Z tym podlewaniem to tez tak nie do konca dobrze robisz, zawsze lepiej jest podlac rzadziej ale intensywniej.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group