To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Narzędzia, donice, akcesoria - żarówka PLANT do hodowli

Anonymous - 2010-06-08, 13:12
Temat postu: żarówka PLANT do hodowli
witam możecie mi powiedzieć czy wogóle warta jest zainteresowania taka oto żarówka:
http://www.allegro.pl/ite...5w_75w_e27.html

chodzi mi by w miejscu gdzie trzymam drzewko troche je doświetlać w celu przyśpieszenia wzrostu.

greg - 2010-06-08, 16:37

Trochę będziesz doświetlał może i trochę pomoże, ale nie oczekuj wielkich przyrostów. Miałem kiedyś podobną żarówkę - chyba taką: http://allegro.pl/item106...ka_dzienna.html

Doświetlałem jakiś czas ale nie zauważyłem różnic pomiędzy roślinami doświetlanymi a pozostałymi. Dość szybko się spaliła nawiasem mówiąc po tym jak zostawiłem lampę włączoną na kilka godzin. W skrócie - ja nie zdecyduję się na zakup kolejnej.

pzdr

Herpestes - 2010-06-08, 17:42

Co to za drzewko?
Anonymous - 2010-06-08, 18:16

jest to ficus natasha wiem ze one lubia światło lecz nie sposób zawsze wszystko trzymać w idealnym miejscu, chodzi tez że ma dosyć gęstą koronę wiec i zatrzymuje dosyć dużo swiatła które nie do chodzi do głębszych partii rośliny, chciał bym tez w ten sposób trochę przyspieszyć jej wzrost ,myślę ze dodatkowym plusem jest iż wybrana żarówka nie produkuje ciepła co mogło by drzewku zaszkodzić.
fidelpatcha - 2010-06-08, 19:26

Ja doświetlałem zelkovę którą kupiłem późną jesienią w stanie prawie agonalnym. Ustawienie pod żarówką i zapewnienie odpowiednich warunków skutkowało błyskawicznymi i pokaźnymi przyrostami. Od grudnia do marca przyrosty miały po ok 40-50 cm. Więc uważam, że przy trzymaniu w mieszkaniu warto.
Anonymous - 2010-11-19, 07:58

Musisz poszukać takiej żarówki, która emituje światło w zakresie czerwonym i niebieskim. Nie UV i IR jak to było gdzieś napisane. IR to ciepło a UV zabija wszystko na swojej drodze i jest szkodliwe ;) . Kup świetlówkę energooszczędną białą zimną o barwie światła 6500K lub inne oznaczenie typ 865 gdzie 65 oznacza 65x100=6500k. Najlepiej byłoby jeszcze jakby producent podał widmo wtedy sprawdził byś emisję światła w zakresie czerwonego i niebieskiego ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group