To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Narzędzia, donice, akcesoria - Jin! Preparaty...

Anonymous - 2007-02-13, 09:08

co do tego siarczanu wapnia CaSO4, to raczej to nie moze byc glowny skladnik :mrgreen: , tego preparatu, bo jego rozpuszczalnosc wynosi jedynie 2.4g/litr, no bo imaczej pierwsza lepszy lepszy kapusniaczek (deszcz) doszczetnie wyplukal wszelkie gipsowe elementy. Bo gips to siarczan wapnia uwodniony :-P :-D . Jesli chodzi o wlasnosci grzybobujcze, to powinien zawierac zapewne Cu, jesli zas wypielajace, to sklanialbym sie ku mieszaninie HNO3 i moze jakiegos kwasu nadchlorowego. A nawiaujac do komentarza MarcinaM, to faktycznie 20 zl, nie jest wiele, a jak bedzie mi sie nudzilo, to moze pokusze sie wykoanaie jakiejsc analizy elementarnej zakupionego preparatu. :twisted: :-D Ale wykonam to jedynie w celach poznawczych, zeby jak to juz ktos napisal w tym temacie, wiedziec w czym paluszki maczam :twisted: :lol: :-D
szef - 2007-02-13, 11:54

No, ciekawy jestem wyników. Z Japonii tez dostałem nazwe lime sulphur, czyli siarczan wapnia :-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group