To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Pozyskiwanie materiału na bonsai - czas na sadzonki z lasu:) kiedy?

Anonymous - 2008-07-09, 21:54
Temat postu: czas na sadzonki z lasu:) kiedy?
mam takie pytanie, chcialbym z mojego lasu wziasc drzewko na bonsai! i nie wiem czy mozna wykopac takie drzewko kiedy sie chce! mozna takie rzeczy robic przez caly rok? jesli nie to kiedy najlepiej? :help:
pawel18 - 2008-07-09, 22:21

teraz juz jest na to za pozno na pozyskiwanie 9najodpowiedniejsza jest wiosna w niektorych przypadkach moze byc tez jesien , ale to nie jest takie latwe , zeby pozyskac rosline to nie wystarczy isc i wyrwac rosline z ziemi trzeba wiedziec jak to zrobic wiec wez sie za czytanie zanim popelnisz jakis blad a jak chcesz miec jakas roslinke to kup sobie cos ladnego w ogrodniczym
Anonymous - 2008-07-09, 22:42

jednak zostane przy roslinkach z ogrodniczych i szkolek :-D napewno cos dla siebie znajde i bede mogl od razy dzialac przy drzewkach :-D
Anonymous - 2008-07-10, 00:16

Ja na przykład w swoim rodzinnym miasteczku mam zakład szkółkarski. Po 10-15zł kupuje bardzo ciekawe, uszkodzone w transporcie egzemplarze. Na Bonsai lepszych nie znajdziesz. Często mają ułamany czubek, przez co są przeważnie nisko rozkrzewione i mają już gruby pień. Kolejną zaletą jest fakt że możesz je nabyć o każdej porze roku :-P


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group