To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Pozyskiwanie materiału na bonsai - gdzie umieścić sadzonki?

Anonymous - 2008-05-26, 10:04

Tak. Nawet podczas kwitnienia, zresztą i tak pokwitną już niedługo...
Anonymous - 2008-07-07, 18:30
Temat postu: Rozmnażanie sageretii
Przycięte gałązki sageretii nadają się na sadzonki dla nowych drzewek bonsai??
agus800 - 2008-07-07, 20:25

Tak. Tylko nie mogą być zbyt miękkie bo mogą gnić albo więdnąć nawet pod szkłem czy folią.
Anonymous - 2008-07-08, 12:00

Stosować trzeba jakiś nawóz - czy coś podobnego - żeby te przycięte gałązki sageretii szybciej i łatwiej się przyjęły??
Anonymous - 2008-07-08, 12:07

Jeśli już - to ukorzeniacz, w niewielkiej ilości i tylko raz.
nawóz nie spowoduje, że sadzonki się lepiej czy atwie przyjmą - a wręcz im zaszkodzi.

Anonymous - 2008-07-09, 14:20

Czy mozna wychodowac nowe drzewko sageretii z zanurzonej w wodzie żywej gałązki, czy jest to lepsza metoda od ukorzeniacza, czy pewniej wychoduje się nowe drzewko sageretii przez ukorzeniacz?
pawel18 - 2008-07-09, 21:55

sageretia dosc latwo ukorzenia sie w wodzie . w moim przypadku jest to jakies 85% sadzonek a mam juz ich dosc sporo , wiec woda to tez dobry sposob na ukorzenienie sageretii
Anonymous - 2008-07-10, 10:47

Wybaczcie że ciągle o coś pytam na forum ale dopiero się uczę i nie za dużo wiem o bonsai, ale pomoże mi ktoś, gdyż moje sadzonki powoludku więdną i nie wiem co mam zrobić?? Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.
agus800 - 2008-07-10, 12:32

Może są zbyt miękkie czyli w ogóle niezdrewniałe... Gdzie i jak w ogóle trzymasz te sadzonki?
Anonymous - 2008-07-10, 13:14

Sadzonki trzymam w pojemniku z wodą przy oknie.
agus800 - 2008-07-10, 13:21

To osłoń je trochę przed słońcem. Jak to nie pomoże to nałóż woreczek foliowy, to zwiększy wilgotność wokół sadzonki. Powiedz jeszcze czy więdną same liście czy też gałązki?
Anonymous - 2008-07-10, 13:48

Gałązki od góry więdną.
agus800 - 2008-07-10, 14:37

To widocznie są zbyt miękkie, za mało zdrewniałe i prawdopodobnie nie nadają się na sadzonki. Na razie je osłoń przed słońcem jeśli to nic nie da odetnij te zwiędnięte końce. Albo poczekaj do wiosny i wtedy odcinaj jednoroczne pędy. Możesz sprawdzić czy pędy nadają się na sadzonki, jeśli się łamie (strzela) pęd jest dobry na sadzonkę, jeśli się wygina jest zbyt miękki.
pawel18 - 2008-07-10, 17:47

agus800 napisał/a:
To widocznie są zbyt miękkie, za mało zdrewniałe i prawdopodobnie nie nadają się na sadzonki.
niekoniecznie ja ukorzenilem kilka sadzonek ktore byly bardzo cieniutnie wogole nie zdrewniale
agus800 napisał/a:
Na razie je osłoń przed słońcem jeśli to nic nie da odetnij te zwiędn
tylko nie chowaj do calkiem do cienia tylko zeby mialy troche slonca a troche cienia . co do zakladania worka na sadzonki stojace w wodzie to raczej nie ma sensu przeciez woda w ktorej stoja caly czas paruje wiec wilgotnosc powietrza jest wysoka . co do tych schnacych czubkow to jest czeste zjawisko ale nie ma sie czym przejmowac jak wypusci korzenie to wsadzisz do zimi i wyprowadzisz nowy wierzcholek , ale zanim wypusci korzenie to minie minimum 2 tygodnie , no moze 1,5
Anonymous - 2008-07-14, 08:15

Pomoże mi ktoś, gdyż na liściach pojawiają się brązowe plamki, a niektóre liście stają się żłóte i usychają. Co mogę zrobić? Będę bardzo wdzięczny za udzieloną pomoc.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group