To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Kształtowanie drzewek - Ficus Retusa

Anonymous - 2009-10-18, 11:09
Temat postu: Ficus Retusa
od tygodnia posiadam ficusa retusa, muszę przyznać że rośnie jak szalony więc powoli zaczynam się przymierzać do drutowania albo przycinania. mam już nawet na niego pomysł. tylko problem polega na tym, że w castoramie w której go kupiłam obcieli mu pień. tak sądzę w każdym razie, bo z ziemi wyrastają mu trzy korzenie powietrzne(w każdym razie tak mi się wydaje) a na górze, pomiędzy liśćmi jest obcięta gałąź szerokości jednego z tych korzeni. stąd moje pytanie, czy dałoby radę jakoś tą gałąź "ożywic"?
lukipela - 2009-10-18, 11:24

Skoro fikusa posiadasz od tygodnia to nic z nim jeszcze nie rób.Poczekaj do wiosny,a na pewno wyjdzie mu to na zdrowie.Poza tym jesteś nowa na forum więc do wiosny czytaj,czytaj i czytaj,a może jeszcze zmienisz pomysł na niego.Pośpiech jest bardzo nie wskazany.
Co do korzeni powietrznych to one nie wyrastają z ziemi tylko z konarów i rosną w dół.Nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc o ożywianiu uciętej gałęzi???No i najlepiej wklej zdjęcie to dopiero będzie można coś doradzić.
Pozdrawiam

SirDejw - 2009-10-18, 20:43

Obumarłej gałązki nie da się ożywić.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group