Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gęsto od korzeni- czy problem?
Autor Wiadomość
Cremaster 

Dołączył: 13 Lip 2017
Skąd: Pomorze
Wysłany: 2017-07-13, 21:53   Gęsto od korzeni- czy problem?

Cześć i czołem
Od dłuższego już czasu myślałem o kupnie drzewka i wczoraj przy okazji zakupów w Leroy M nabyłem pierwszy okaz. Roślinka bez opisu ale po drobnej kwerendzie forum zdiagnozowałem ją jako karmonę drobnolistną.
Do czasu zajrzenia na forum nie miałem żadnej wiedzy na temat uprawy roślin/bonsai, teraz mam tylko nieco większą- sporo do nadgonienia. W temacie mojego drzewka zastanawia mnie czy nie powinienem go przesadzić bądź przyciąć korzeni. Doniczka cała wypełniona jest korzonkami, właściwie nie widać tam ziemi, sam gęsty uplot. Samo drzewko nie wygląda na osłabione, błyszczy się na zielono i ma sporo kwiatów.
Byłbym wdzięczny za wszelkie wskazówki, zarówno w sprawie przesadzenia jak i jakiegoś dalszego postępowania jakie można zaplanować po zdjęciach ;)
Pozdrawiam.

1.jpg
Plik ściągnięto 9 raz(y) 152,03 KB

2.jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 166,1 KB

3.jpg
Plik ściągnięto 11 raz(y) 218,65 KB

 
 
MaciekMM 
Administrator


Pomógł: 38 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Kwi 2012
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-07-14, 11:37   

Przesadzić przy redukcji (wycięcie grubszych) korzeni, rozczesać delikatnie drobnicę i do jakiejś szerszej donicy w przepuszczalną mieszankę. W związku z tym, że Pomorze jest szerokie i "głębokie"nie ma Ci, kogo polecić, aby ewentualnie tę czynność pierwszy raz przeprowadzić z kimś bardziej doświadczonym. Następnie roślinę wystawić na zewnątrz w jakieś zacienione miejsce.
_________________
Pozdrawiam Cię Gość
Maciej Pietrzak
 
 
Cremaster 

Dołączył: 13 Lip 2017
Skąd: Pomorze
Wysłany: 2017-07-14, 22:57   

Dziękuję. Tak właśnie zrobię. A jako totalny młokos nie chciałbym jeszcze komuś głowy zawracać moimi przesadami ;)
Jedna rzecz mnie jeszcze nurtuje. Natrafiłem na informację, że moje drzewko nie przepada za skokami temperatur, nie toleruje też spadków poniżej 15 stopni (tak mówi internet). Czy wystawić więc na zewnątrz kiedy w noc jak ta temperatura ma spaść do około 13?
 
 
MaciekMM 
Administrator


Pomógł: 38 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Kwi 2012
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-07-15, 09:30   

Nie przejmować się tymi temperaturami do września czy października. Obecnie jest na tyle ciepło, że możesz spokojnie wystawić krzaczora na dwór. Do miesięcy jesiennych roślina zdąży się zahartować i będzie mogła być na dworze, nawet kiedy temperatury nocą spadną lekko poniżej 10. Nie licz też pojedynczych nocy o temp 7-8sC, takie krótkotrwałe obniżenia temp. po zahartowaniu rośliny nie mają znaczenia.
_________________
Pozdrawiam Cię Gość
Maciej Pietrzak
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group