Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Olon
2009-01-17, 21:21
Mapa bonsaistów na stronie "PrzyjacieleBonsai.pl"
Autor Wiadomość
Raven
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 18:41   Mapa bonsaistów na stronie "PrzyjacieleBonsai.pl"

Ten wątek dotyczy strony szefa (link lewy górny róg). Otóż myślałem co może dodać do niej admin i właśnie wpadłem na ten pomysł i chciałbym żebyście go skomentowali. Chodzi o spis ,,bonzajowiczów" z całego kraju i nie tylko. Myślę, że ułatwiłoby to komunikację między nimi i poza ty można by łatwiej odnaleźć w okolicy kogoś kogo duszą również zawładnęło małe drzewko zwane ,,Bonsai"

UWAGA !!
Tutaj dyskutyjemy o samym projekcie mapki bonsaistów. Omawiamy kwestie techniczne dotyczące wyglądu, wizytówek, galerii itp.

NIE ZGŁASZAMY TU SWOJEJ KANDYDATURY NA MAPKĘ !!

Procedura ubiegania się o wpis na mapkę jest szczegółowo opisana
TUTAJ

 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 18:46   

Hmm

Mnie osobiscie też ciekawi - gdzie kto mieszka (chodzi o miasto rzecz jasna )
Np taki biedny GOHANS zanim mnie znalazł musiał długo szukać -a okazało sie że jesteśmy z tego samego mista-ba! mało to -mieszkamy na jednej ulicy ;] i nawet działki mamy na tym samym placu ;]
Ale jest jeszcze tu takie małe "ale"...
-kogo mozna nazwać tym bonsaistą?
Stałe osoby na tym forum, które mają drzewka ?
Czy może osoby, które sie tu raz pojawiły, napisały posta i dalej nie ma z nimi kontaktu?
Stwierdził że ta zabawa nie jest dla niego. ...

Mam jeszcze jedną uwage
Super sprawa to też GALERIA , gdzie sa umieszczane zdjecia drzewek wszystkich z nas
ale oprócz imion mogł by wisiec NICK z forum wiek drzewka i moze jakaś mała informacja - jak sie je pozyskało.

No nic. To tylko moje uwagi -nie musicie sie z nimi zgadzać
:-)
 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 18:47   

nom z Przemkiem fajnie wyszlo .fajnie by bylo zrobić mape polski i np. klikamy na dane miasto i wyskakują informacje o osobach i drzewkach. Ale to trzeba zrobic we flashu ,wiec jak ktos tym sie bawi niech da znac...
:-)
 
 
Ro_ot
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 18:47   

Fajny pomysl popieram calkowicie...
Tylko kto sie do tego zabierze, a w zasadzie za to????
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 18:49   

Można by było zrobić jeszcze inaczej -ale tu narazie apeluje do wąskiego grona -naprawde stałych bywalców
np fotka -i profil -oczywiscie nie jak w randce
tylko posiadane drzewka itp itd
zresztą najpierw trzeba poczekać na werdykt szefa -i ocene pomysłu
potem działać
mam nadzieje ze juz ma kompa sprawnego ?

:oops:
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-07-13, 18:49   

Cieszę się, że pojawiaja się nowe propozycje rozbudowy strony.
Ja bym to widział jako coś w rodzaju galerii. Zdjęcie osoby i drzewek, nick, mail i miasto (chyba, że ktoś życzyłby sobie dodatkowe dane).
Flash na republice chyba odpada.
Ciekawy jestem ile osób jest chętnych i ma możliwośći zrobienia sobie fotek.
Pomysł bardzo fajny

:-)
 
 
Bolas
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 18:50   

A ja mysle ze po wojewodztwach było by lepiej. klika gosc i wyskakuja osoby zdjecia troszke o sobie, jakis kontakcik do niego.
Intencja dobra bo moze ktos sie bedzie chciał spotkac wymienic wiedza a moze tylko wpasc w odwiedziny bo jest akurat po drodze.Ludzie nie musza byc zaawansowanymi bonsaistami z wieloletnia praktyka wystarczy ze maja wspolne zainteresowania nawet na poziomie podstawowym.

Bardzo dobry pomysł.
Pozdrawiam.
:-)
 
 
AnnaDorota
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 18:51   

A ja myślę, że można to rozwiązać tak jak na innych forach: jest dział Użytkownicy, gdzie zamieszcza się to , co dany forumowicz chce ujawnić: nick, imię i nazwisko, fotka bądź avatar, mail, gg czy tlen, mail, miasto, ale nie polecałabym podawanie pełnego adresu. Można by podać też od jakiego czasu zajmuje się ktoś bonsai (to jednak cenna informacja)
 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 18:51   

nie no adres to duza przesada... najlepiej bedzie tak jak powiedzialem...ze klikamy na dane woj. i wyskakuja miasteczka... macie moze jakiegos kolege , znajomego co bawi sie tym ?
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 18:53   

Co do flasha - jest to moze i fajny pomysł -ale pracochłonny i zajmuje sporo miejsca -my czegoś takiego nie mamy
Dobrym pomysłem jest odnosnik na stronie szefa "użytkownicy" -albo "tu nas znajdziecie"
No i tam chetni ludzie by mogli umiescic swoją fotke , krótką historie -(jak zdobyli -albo jak i kiedy zaczeli sie interesować drzewkiem bonsai) województwo i miasto (bez ulic i telefonów -bo nie tylko my jestesmy na tym forum -a ochrona danych powinna chociaz jakaś mała być) -nie mam do ukrycia nazwiska i miasta -ale numer domu -troche kłopotliwe(zawsze moge komus podać -jakbyscie chcieli wpaść i przenocować -czy jak )
(myśle ze wiek nasz i kolor oczu ) -nie jest ważny -bo to nie randka

A co do drzewek i fotek -oki
Moze być forum -moze kiedys sie uda zrobić coś innego (nie odrazu Rzym powstał )
Na razie trza sie cieszyc tym co jest -albo co bedzie
Drzewka i opisy -oraz etapy kształtowania -mogą być na forum -ale tu uwaga ... tylko dana osoba sie wypowiada!-co robiła ,jak kształtowała ,jak zdobyła drzewko ,wiek drzewka ,fotki a reszta bacznie obserwuje -i tworzy oddzielne posty
Szef ma tą mozliwośc -jezeli ktoś sie niepozadanie wpitoli w ten post -moze go wywalić

Pozdro
:-)
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-07-13, 18:54   

No i przyszedł czas na realizację tego pomysłu. Zarys juz jest. Teraz potrzeba tam Was. Na razie każde zgłoszenie miasta będzie zaznaczone osobno na mapie, a po kliknięciu na link miasta pojawią sie profile osób. Jak sie to zagęści, to dla poprawienia czytelności przejdziemy na podział województwami. Na razie tak będzie dobrze.
No cóż, czekam na zgłoszenia. Myślę, że najważniejsze wiadomości to miasto i mail, jednak jeśli pojawią się dodatkowe +zdjęcia, to baza będzie bardziej atrakcyjna. Dodatkowo jeśli przyślecie zdjęcie swojego drzewka i będziecie chcieli opisać jego historię to stworzę odpowiednią podstronę do każdego drzewka lub każdej osoby. Technicznie musi to wyglądać tak, że przysyłacie mi materiały, a ja z tego składam stronkę. Najlepiej byłoby gdyby każdy mógł sam je tworzyć i przesyłać gotową (jest to możliwe jeśli stworzycie stronę w Frontpage'u i mi ją prześlecie).
Niedługo admin ma przerwę więc będziecie mieli czas na skompletowanie zdjęć i przemyślenie całeości. Myślę że szału nie będzie, ale na wszelki wypadek, żeby skrzynak sie nie zapchała mam dwie prośby. Nie mam mozliwości zamieszczania zdjęć w wysokiej rozdzielczości, i przyjmuję tylko zdjęcia ważące do 25kB (jesli nie potrafisz ich skompresować prześlij do mnie ja to zrobię). Wszelkie materiały przesyłajcie na adres :bonsai_drzewka@o2.pl Jest tam dużo miejsca.
No nic jeszcze kilka dni bedę obecny więc czekam na pierwsze komentarze
:-)
 
 
Popek
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 18:55   

Nie no mega pomysl mi sie tam bardzo podoba moze wkoncu znajde kogos z okolic mojego miasta ( w kostrzynie sam jedyny sie tym interesuje (chyba) ) dobre odbre dobre
:-)
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 18:58   

No nareszcie !
Szefie! -nie wiedziałem ze masz tak duze uzdolnienie plastyczne!
Ten rysunek kolesia jest zaj.......

http://www.republika.pl/b.../mapaPoznan.htm

A tak serio -to całkiem nieźle to wygląda
Profil ze zdjeciem i informacjami -a na dole pare fotek drzewek (nie bójcie sie ich wklejać -moje tez nie są jeszcze idealne (i niewiadomo czy bedą ) -nawet jeśli są niepoformowane do konca )
Przydałby sie w tej tabelce odnośnik -kiedy ten ktoś dołączył do forum naszego
Co do mapy -te napisy miast ciut muszą wisieć niżej -nad kropką -u mnie na kompie wygląda to tak -jest zznaczone miasto kropeczką czerwoną a nazwa tego miasta wisi sporo wyzej

Reszte jak wymyśle -to dopowiem
:-)
( wypowiedź z 28.07.2005 )
 
 
Bolas
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 18:59   

Hmmm stwierdziłbym smialo ze pomysl jest dobry ale wiecej na spisie bedzie osob interesujacych sie bonsai a nie bonsaistów. Moze nie wypada tego rozruzniac ale nie kazdy kto ma lub interesuje sie samochodami odrazu jest mechanikiem samochodowym.

Szczerze watpie zeby wpisaly sie wen osoby ktore ogolnie w kraju mozna by bylo polecic ale dobre jest to ze bedziemy miec kontakt choc ze soba.Mam tez szczera nadzieje ze nie zakonczy sie to tylko na wyszukaniu osob ktore sie tym interesuja i zwiazaniu sie ich w scisly krag. W ta sztuke trzeba włozyc serce i mase czasu by osiagnac efekty a wierzcie mi nawet jesli ktos juz mysli ze naprawde jest w tym dobry to jeden człowiek spoza "kregu" jest gotow mu udowodnic ze jednak jeszcze troszke mu zostalo

Mysle ze wiecie o co mi chodzi heh
Powodzenia
:-)
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-13, 19:00   

:-)

Jak tak nas tutaj wszystkich obserwuję , to dochodzę do wniosku , że każdy wykazuje większą lub mniejszą pokorę do wiedzy. Tak więc Bolas - myślę , wszyscy stali bywalcy tego forum doskonale cię rozumieją. Pisząc o osobach interesujących się bonsai i bonsaistach , sam za chwile odpowiedziałeś na pytanie , o zasadnosc tego podziału , mówiąc o zaskakującej wiedzy mistrzów spoza "kręgu". Krótko mówiąc: taki wielbiciel starych samochodów poprzez lata obcowania ze swoimi "pupilami" , dopieszczania ich na wszelkie sposoby , szukania informacji na ich temat , wiecznych napraw , regulacji i przeglądów , staje się poniekąd lepszym mechanikiem niż niejeden "zawodowiec" , którego znałem (a znałem ich wielu bo pracuję w branży samochodowej od kilkunastu lat ). Chciałbym się więc na koniec z Wami podzielić pewną refleksją na temat pewnego popularnego powiedzenia. Zajmowanie się bonsai jest jedną z tych rzeczy , które utwierdzaja mnie w przekonaniu , iż tak na prawdę to "praktyka w połączeniu z pasją czynią mistrza". Jeśli ktos tak naprawdę jest pasjonatem , to zwracanie mu uwagi na pojawiające się trudności , ogromny wkład pracy i czasu w to co robi , jest po prostu dla niego jedynie czczą gadaniną. Taki człowiek prędzej czy później osiągnie poziom mistrzostwa , ponieważ to co praktykuje , jest dla niego czystą przyjemnością , zabawą wręcz.

Ktos zapyta "o czym właściwie ten Olon ględzi ?? ?". A no , chcę Wam powiedzieć "nie dajcie się zaszufladkować". Jeśli jest w Was wielka pasja do czego kolwiek , to tylko Wy decydujecie o tym jak daleko zajdziecie. Kto wie... może wśród nas jest jakiś przyszły wielki bonsaiowy Gouru wszechczasów ?? ? :-P

8-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group