Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
PROSZĘ O POMOC :(
Autor Wiadomość
bobi19855 

Dołączył: 05 Sie 2013
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 2013-08-05, 13:16   PROSZĘ O POMOC :(

Witam już jakiś czas mam te drzewko bonsai na początku jak je kupiłem było wszystko ok miało dużo pieknych liści podlewałem je jak pisało wszędzie a od jakiegoś miesiąca jest właśnie takie jak na zdjęciu zgubiło wszystkie liście jak moge je uratować?PROSZE O POMOC:(

bonsai.jpg
Plik ściągnięto 4909 raz(y) 142,2 KB

 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2013-08-06, 06:22   

Co my wróżki :-o :-o :-o , z patyka chcesz byśmy wywnioskowali co to jest, najpierw trzeba wiedzieć co to, a potem możemy pomóc.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
bobi19855 

Dołączył: 05 Sie 2013
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 2013-08-06, 09:00   

slowik gdybym wiedzial jaki to jest rodzaj bonsaia i dlaczego zgubil liscie to bym sam sobie poradzil a nie robil nowego posta i prosil o pomoc jak umiesz pomoc to nie pisz bzdur Pozdrawiam
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2013-08-06, 11:17   

Rodzaju bonsai niema, bonsai to sztuka, można zrobić z rozchodnika, jałowca, buku, dębu itd. jak kupujesz coś na czym się nie znasz to lepiej nie kupuj, MASZ TEGO PRZYKŁAD. CHCE MIEĆ, ALE JAK TYM SIĘ ZAJĄĆ. TO TAK JAK CHCE MIEĆ DZIECKO< ALE POMÓŻCIE MI SIĘ NIM/JĄZAJĄĆ
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
bobi19855 

Dołączył: 05 Sie 2013
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 2013-08-06, 11:51   

slowik ty dupnu znawco od siedmiu boleści skoro jestes taki mądry i tak wielce znasz sie na drzewkach bonsai to czemu nie potrafisz odpowiedzieć jaka to jest odmiana bonsai?! i co zrobiłem źle że stracił wszystkie liście?krytykować potrafisz a pomóc nic masz taka wiedze jak ja a sie wymądrzasz cwaniak internetowy
 
 
t4ras 
Karol Tarasiuk


Pomógł: 15 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Kwi 2009
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2013-08-06, 13:58   

Posiadasz zdjęcie gdy miało jeszcze liście?
 
 
 
MaciekMM 
Administrator


Pomógł: 38 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Kwi 2012
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-08-06, 15:36   

Troszku Chyba Pawle ostro pojechałeś aczkolwiek bobi19855, (nie wiemy jak się do Ciebie bardziej personalnie zwracać) faktycznie podałeś "odrobinkę" za mało abyśmy mogli pomóc. Większość gatunków roślin (bonsai to nie gatunek/rodzaj itp) ma swoje optymalne wymagania. Napisz więcej tzn gdzie stoi, jak podlewasz itp itd. Do określenia gat. bardzo przydatne są zdjęcia liści więc jak t4ras, napisał jeśli takowe posiadasz to zapodaj.
A teraz Panowie rozwiążcie warkoczyki i :beer: :drunk:
_________________
Pozdrawiam Cię Gość
Maciej Pietrzak
 
 
bobi19855 

Dołączył: 05 Sie 2013
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 2013-08-06, 15:51   

Witam
w końcu jacyś życzliwi ludzie MaciekMM i t4ras niestety nie posiadam zdjęcia gdy miał liście ;/ jak na złość;/ popatrzałem na "gatunki" bonsai i najbardziej przypomina Wiąz Drobnolistny,stał na szafce w słonecznym miejscu aczkolwiek słońce nie miało prawa go spalić tzn liści,podlewałem go wkładając do miski i oblewałem calutką ziemie wodą,zraszałem liście i zaczął gubić liście aż jak widać na zdjęciu powyżej stał się taki jaki stał co robiłem żle?i co mogę zrobić żeby go uratować?czy wogóle da się go uratować?Proszę o pomoc będe bardzo wdzieczny.Pozdrawiam
 
 
Pit-B 
Piotr Brożek


Pomógł: 8 razy
Wiek: 46
Dołączył: 16 Maj 2007
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2013-08-06, 16:48   

Zdrap delikatnie korę zobacz czy znajdziesz tam żywo zielona tkankę, pozwól ziemi lekko przesychać, w mokrej ziemi korzenie które tam jeszcze są zgniją. Nie obrażaj się na Pawła, podałeś bardzo mało informacji, żeby Ci pomóc trzeba wiedzieć co to za roślina, chcesz wiedzieć co zrobiłeś źle, nie wiedziałeś co masz.
_________________
Piotrek
http://www.kwiatyagnieszki.pl/
 
 
bobi19855 

Dołączył: 05 Sie 2013
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 2013-08-06, 17:27   

Pit-B witaj ja sie nie obrażam tylko nie wszyscy wszystko muszą wiedzieć kupiłem drzewko myślałem że dam rade sie nim opiekować jednak wyszło inaczej;/Zdrapałem delikatnie kore i nic tam zielonego nie widze to co teraz?nadaje się do wyrzucenia?;/
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2013-08-07, 06:31   

Może i za ostro, ale tak jest, dzieci uprawiają seks, a potem "mamy" dziecko i niech ktoś się nim zajmie. Tak samo z drzewkami, chce mieć, ale nie wiem jak się tym zająć, najpierw kupię, a potem myślę jak się tym zająć.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
bobi19855 

Dołączył: 05 Sie 2013
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 2013-08-07, 07:47   

slowik skoncz juz pieprzyc glupoty skoro ty porownujesz dzieci do drzewek to z toba jest cos nie tak idz sie leczyc chlopie,wielki krytyk sie znalazl ale zeby pomoc to nie umie tylko potrafie cwaniakowac przez internet.
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2013-08-07, 08:39   

no ja nie , nie zamordowałem drzewka przez 30 lat, a ty na samym :brawo: kim początku :brawo: :brawo:
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
t4ras 
Karol Tarasiuk


Pomógł: 15 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Kwi 2009
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2013-08-07, 13:25   

Skoro nie ma zielonej tkanki to niestety :rip:
 
 
 
bobi19855 

Dołączył: 05 Sie 2013
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 2013-08-07, 19:31   

slowik drzewka moze i nie "zamordowales" ale zal mi twoich dzieci!o ile takie posiadasz bo najpierw trzeba wejsc na internet zobaczyc jak sie to robi i jak sie wychowuje wedlug twojej teori!cwaniaku internetowy,t4as a tobie z góry wielkie Dzieki za pomoc;/zajeba......lem wiem ;/ale czlowiek sie uczy cale zycie niestety;/nie wszyscy sie rodza jak slowik alfą i omegą PoZdrO dlA noRmAlnYch!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group